Elektrik birim fiatları..

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Buayki elektrik faturamı merakla bekledim. %6 kusur za var denılıyorduya. Fatura geldı, tutar, gecen aya göre 2 tl fazla, sarfıyat düşük, birim fiatı desen oda düşük nerden gelıyor dıyorum.
Bak Allah bak, Megerse, dağıtım bedeli, 4 kurusdan 11 kuruşa çıkmış. Ne denır, nasıl dıyeyım, hangı atas özü ile, hangi darbımeselle anlatayım şaşdımSadece "biippp"
12508922_1286850094674864_1920592098316878983_n.png
yaptım.

Aynen, vatandaşı yolunacak kaz olarak görmeye devam ... hakkımı helal etmiyorum!

kula kulluk etmeye alışmış bir millet...kimlerin peşinden koştular bu güne kadar..... genelde sizleri saraylarda yaşatacagım diye oy istenir bu beni saraylarda yaşatın diyor millette yaşatıyor....o zenginleştikçe millet kendi zenginleşiyormuş gibi mutlu oluyor....inşallah güzel ülkemize bir gün adalet gelir.....bizlerden alınan bu haraçlar olmasa bu saltanatın haram suyu degirmenlerini nasıl döndürür....

kula kulluk etmeye alışmış bir millet...kimlerin peşinden koştular bu güne kadar..... genelde sizleri saraylarda yaşatacagım diye oy istenir bu beni saraylarda yaşatın diyor millette yaşatıyor....o zenginleştikçe millet kendi zenginleşiyormuş gibi mutlu oluyor....inşallah güzel ülkemize bir gün adalet gelir.....bizlerden alınan bu haraçlar olmasa bu saltanatın haram suyu degirmenlerini nasıl döndürür....
Bu biraz konu dışına taşmış gibi geldi bana.

Elektrik fiyatları ile ilgili bir başlıkta sen milleti yaptığı bir seçimden dolayı kula kulluk etmekle suçlarsan bana göre konu dışı olur.

Buayki elektrik faturamı merakla bekledim. %6 kusur za var denılıyorduya. Fatura geldı, tutar, gecen aya göre 2 tl fazla, sarfıyat düşük, birim fiatı desen oda düşük nerden gelıyor dıyorum.
Bak Allah bak, Megerse, dağıtım bedeli, 4 kurusdan 11 kuruşa çıkmış. Ne denır, nasıl dıyeyım, hangı atas özü ile, hangi darbımeselle anlatayım şaşdımSadece "biippp"

Yapmayın hocam. Buyuk TÜRKİYE olma yolunda " hepimiz tasın altina elimizi koymak zorundayız "

Demeyi ve dahasi diye bilmeyi okadar cok istiyorumki... olmuyor yapamiyorum. Aklimi yitirirsem birgun bütün adaletsizliğe rağmen soyleyecegim ama . :)

Son düzenleme:
"perakende satış hizmet bedeli", "iletim sistemleri kullanım bedeli" ve "dağıtım bedeli" kalemlerinin birleştirilip "dağıtım bedeli" adı altında alınacağını duymuştum ama içinde "kayıp/kaçak bedeli" de varmış.

"31 Aralık 2015 tarihine kadarki uygulamada kayıp/kaçak bedeli, dağıtım bedeli, perakende satış hizmet bedeli ve iletim bedeli ayrı ayrı gösteriliyordu. 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeni tarife tablolarında ise bu kalemler Dağıtım Bedeli adı altında toplanmış. Yani bundan böyle elektrik faturalarında kayıp kaçak, iletim, dağıtım ve perakende satış hizmet bedellerinin payının ne olduğunu görmek mümkün olmayacak. Aboneler bunların hepsini Dağıtım Bedeli olarak okuyacak."

Birim fiyat içindeki kayıp kaçak bedeli (4-5 kuruş), dağıtım bedeline monte edilmiş. Faturayı sadeleştir ki abone ne alındığını görmesin dava açmasın. (haber içinde kayıp/kaçak bedelinin ayrı kalem olarak gösterildiği söylenmiş. Kayıp/kaçak bedeli nisan 2011'de ayrı olarak gösterilmeye başlandı. Millet dava açmaya başlayınca ağlayan dağıtım şirketlerini kıramayan EPDK, nisan 2012'de kayıp/kaçak bedelini birim fiyata monteledi.)

Bu arada aralık ayı faturamı ocak ayında okuyup bana duble zam çakan sedaşa sevgiler.

Kaynak: http://enerjigunlugu.net/elektrik-zamlandi-faturalar-sadelesti_16676.html#.Vp-EF-H3hKoa

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri