elektrik arza

seyhanlı

Üye
arkadaşlar bir arzayla karşılaştım bir türlü çözemedim arza şu nötürde devamlı enerji oluyor şohben açıldığında her türlü toprklamayı yapmama rağmen, direk Şebeke girişine bağladım aynı problem şohben arzalı değil şebeke nötürü ile toraklama arası 10 volt çıkıyor. yardımcı olabilirseniz memmun olurum.

öncelilkle sistemin ana girişine bi tane kaçak akım rolesi bagla can güvenligin için şofbenin gövdesini toprakladım diyosun ama ne kadar?birde nötür -toprak voltajı anormal bi durum tedaşın direkten nötürünü topraklaması lazım(nötürün direnci fazla olabilir)

Enerjiyi aldıgınız yerden önceki kısmı kontrol ettinizmi ?

Boşta iken faz-nötr arası gerilim kaç volt ?
Şofben çalıştığında faz-nötr arası gerilim kaç volt ?

Şofbene çok iyi topraklama yapmış olmanızın, enerji kalitenize faydası yoktur... Güvenlik açısından önemlidir.

Şofbende arıza olmadığını söylüyorsunuz...
Şofben yerine, örneğin 3000 Watlık bir elektrikli ısıtıcı ile gerilimi ölçünüz...

enerji girişin de faz ,faz , faz , nötür ölçümü yap , faz toprak ta ölçüm yap , (nötür bağlatısını çöz sora ölç )
--muhtemelen nötür de sorunu var ...

fazlar dengesiz yüklendiğinde nötür de faz görmeniz doğal bunda yapacak bir şeyiniz yok fazlr arasındaki yük ne kadar dengesiz ise nötürdeki voltaj ona göre artar

ntr hattında hiç bi şekilde enerji olamaz dengesizlikte olsa şayet trafoda ntr topraklaması sağlıklıysa

Forum istatistikleri

Konular
128,358
Kullanıcılar
450,218
Son üye
ORHAN54411987

Yeni konular

Geri