Elektrikçinin şansı!

vecivicivokke

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Rezistans susuz kalmasin diyerek semavere sıvı seviye rolesi koydum role yanmış! Role patladigindan dolayı kontaktor yapışık kalmış rezistans da yanmış . Allaaah sen büyüksün ...

Ekli dosyalar

• 20210923_113753.jpg
    20210923_113753.jpg
    118.7 KB · Görüntüleme: 39
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Merhaba. Geçmiş olsun, sn. vecivicicokke, çok üzüldüm bu olaya. Ancak sonuç olarak cana gelmemiş, sadece mala gelmiş bir zarar şeklinde olmuş, bu da bir tesellidir. Cenab-ı Allah daha beterinden bizleri her zaman korusun, evlerdeki tüm görünmez kazalardan ve bu tipte istenmeyen kazalardan. Kolay gelsin.

paskomya

Profesyonel Üye
geçmiş olsun kardeşim, cana gelen mala gelsin. malın yenisi alınır, tamir edilir ama can ???

arkaplan

Profesyonel Üye
Rezistans susuz kalmasin diyerek semavere sıvı seviye rolesi koydum role yanmış! Role patladigindan dolayı kontaktor yapışık kalmış rezistans da yanmış . Allaaah sen büyüksün ...

Bu olayın daha ayrıntılı olarak sebepleri ?

Semaver için sıvı seviye rölesi + kontaktör + siğorta ? + vs gibi = koruma nasıl artırma ? üzerinde tartışılmalı .

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
Semaverler susuz kaldığı an rezsitans yanar bu yaptığınız benimde aklıma gelmişti ama yapmamıştım demek ki yapsam da yine arıza yapacaksa arıza yapakmış

Bunalmis

Üye
Murphy kanunlari her zaman gecerlidir.

Mesela sizin calismada 3 kanunun 3'u de dogru cikmis.

1. Kanun: Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasilik varsa ve bu olasılıklardan biri istenmeyen sonuçlar veya felaket doğuracaksa; kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir.

2. Kanun: Ters gidebilecek her şey, ters gidecektir.

3. Kanun: 10 TL lik ampul daha once patlayarak 1 TL lik sigortayi korur.

Forum istatistikleri

Konular
118,141
Kullanıcılar
429,581
Son üye
gökhan1990

Yeni konular