Elektrikçilik Mesleği

Rascon54

Üye
S.a abiler arkadaslar kardeşler bu meslek neden para etmiyor bugün bi hamal bile 1000 tl yevmiye istiyor elektrik işine gelince sanki hiçbirşey yapılmamış gibi davraniliyor hem hamallık yapiyoruz hem bilgi isteniyor hem tehlikesi var bi musluk bi alçı bi boya işi kadar bile para yapmıyor bence benim görüşüm.

S.a abiler arkadaslar kardeşler bu meslek neden para etmiyor bugün bi hamal bile 1000 tl yevmiye istiyor elektrik işine gelince sanki hiçbirşey yapılmamış gibi davraniliyor hem hamallık yapiyoruz hem bilgi isteniyor hem tehlikesi var bi musluk bi alçı bi boya işi kadar bile para yapmıyor bence benim görüşüm.

Aleykümselam .

O kısma girersek çıkamayız .

Balık baştan kokmuş düzeltmek zor , düzeltmek isteyende yok zaten .
Diploma kağıt parçası olmuş .

Sadece bu elektrik meslek değil .
Diyelim öğretmeni oldun , hadi iş seni bekliyor .

Bizlerin tutumu ( oturak iş sıcak yerde büroda iş istemek ) , arz talep mesalesi . ( maaş ve emeğinin karşılığı ) , veya amca , dayı ile iş bulmak .

Çok az kişi gerçekten okumuşluğu ve emeği ile iş bulan .

Düzen para istiyorsan kafayı çalıştır diyor ( hangi yönde bilmem )

Konunun ana teması
' Ya bu deveyi güdersin ( elekktrikçilik mesleği ) ,
ya bu diyardan gidersin ' (
musluk bi alçı bi boya işi ) biliyorsan .

Aleykümselam .

O kısma girersek çıkamayız .

Balık baştan kokmuş düzeltmek zor , düzeltmek isteyende yok zaten .
Diploma kağıt parçası olmuş .

Sadece bu elektrik meslek değil .
Diyelim öğretmeni oldun , hadi iş seni bekliyor .

Bİzlerin tutumu ( oturak iş sıcak yerde büroda iş istemek ) , arz talep mesalesi . ( maaş ve emeğinin karşılığı ) , veya amca , dayı ile iş bulmak .

Çok az kişi gerçekten okumuşluğu ve emeği ile iş bulan .

Düzen para istiyorsan kafayı çalıştır diyor ( hangi yönde bilmem )

Konunun ana teması
' Ya bu deveyi güdersin ( elekktrikçilik mesleği ) ,
ya bu diyardan gidersin ' (
musluk bi alçı bi boya işi ) biliyorsan .
Öğrenmeyi bıraktım disarda iş yapan abilerle konuşuyorum sürekli onlarda memnun değil bi dünya alacağımız kalıyor diyorlar ben devlet dairesindeyim memnunum çok şükür ama zoruma giden disarda gördüğüm benim elektrikciye gelince kimse sanki iş yapılmamış gibi davranma olayı var ne yaptınki ne bekliyorsun işine getiriyorlar olayı yha 2 kabloya bu kadar parami sekilleri filan:)bide youtube filan çok bozdu bu mesleği ole insanların ekmeklerine mani oluyor bence.

Elektrikten,hetkes çok anlıyorda ondan .;)Bu gibi forumlarda,bizlerde
onlara " iyi bir elektrikçi çağırsan " yerine,kolunu uzat,tansiyonuna bir ba-
kalım diye aniden / haydi hep beraber naraları ile,çoğu zaman,kontrol ka-
lemini al,panoyu sök,bantları tazele aklı veriyoruz ondan.Kendi ödevini
kendi çözmesini anlatmak yerine,acilen adres teslimi ödevini çözüyoruz
ondan.Yardım yerine,yataklığı tercih ediyoruz ondan.Kendi mesleğine saygısı olmayana,kimse saygı duymazda ondan.

Elektrikten,hetkes çok anlıyorda ondan .;)Bu gibi forumlarda,bizlerde
onlara " iyi bir elektrikçi çağırsan " yerine,kolunu uzat,tansiyonuna bir ba-
kalım diye aniden / haydi hep beraber naraları ile,çoğu zaman,kontrol ka-
lemini al,panoyu sök,bantları tazele aklı veriyoruz ondan.Kendi ödevini
kendi çözmesini anlatmak yerine,acilen adres teslimi ödevini çözüyoruz
ondan.Yardım yerine,yataklığı tercih ediyoruz ondan.Kendi mesleğine saygısı olmayana,kimse saygı duymazda ondan.
Aynen öyle güzel abim çok haklısın.

Öğrenmeyi bıraktım disarda iş yapan abilerle konuşuyorum sürekli onlarda memnun değil bi dünya alacağımız kalıyor diyorlar ben devlet dairesindeyim memnunum çok şükür ama zoruma giden disarda gördüğüm benim elektrikciye gelince kimse sanki iş yapılmamış gibi davranma olayı var ne yaptınki ne bekliyorsun işine getiriyorlar olayı yha 2 kabloya bu kadar parami sekilleri filan:)bide youtube filan çok bozdu bu mesleği ole insanların ekmeklerine mani oluyor bence.

Benim görüşüm .
Kimsenin hoşuna gitmeyebilir . ( Sayğı duyarım )

İlk önce kazanç ( paraya ) göre konuşalım .
Hayat pahalı .
Kaç para aldında ( maaş ) kaç para vereceksin ( iş yaptırmak ) + geçim derdi .
İş yapan kişide alış veriş edecek kaç para kazandın kaç para alış verişe vereceksin .
Hep cepten ( fark )
Sürekli onlarda memnun değil . ( memnuniyet kısmı tartışılır ? istekler )

Burada istekler .
Biri geçim derdinde .
Biri geçim derdi + tatil + araba vs gibi . ( parayı harca istediğin parayı bulma geçinemiyorum )
Burada fark açılınca sorun başlıyor .
( Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar . )
Biri diyor ben çok çalıştım elbet para fazla kazanacağım .
Çalışanla çalışmayan bir olurmu ?

Etrafıma bakıyorum .
Yanlış anlaşılması ağlanıyoruz elinde iphone borç harç kredi kartı tatil gitmek , ( herkes için değil tabiki )
Bir yandanda gerçekten geçinemeyenler .
Bir yandanda boşananlar . ( istekler ? )

Çıkmaz bir yoldayım ( Aşağı Tükürsem Sakal Yukarı Tükürsem Bıyık )

Türkiyede her işten anladınmı ? işe rahat girersin .
Yurt dışında tersi her işten anlayanı işe almıyor bildiğin işi yap diyor .

Allah hepimize öncelikle sağlık , kazançlar ve diğer ? versin .

Son düzenleme:
Benim görüşüm .
Kimsenin hoşuna gitmeyebilir . ( Sayğı duyarım )

İlk önce kazanç ( paraya ) göre konuşalım .
Hayat pahalı .
Kaç para aldında ( maaş ) kaç para vereceksin ( iş yaptırmak ) + geçim derdi .
İş yapan kişide alış veriş edecek kaç para kazandın kaç para alış verişe vereceksin .
Hep cepten ( fark )
Sürekli onlarda memnun değil . ( memnuniyet kısmı tartışılır ? istekler )

Burada istekler .
Biri geçim derdinde .
Biri geçim derdi + tatil + araba vs gibi . ( parayı harca istediğin parayı bulma geçinemiyorum )
Burada fark açılınca sorun başlıyor .
( Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar . )
Biri diyor ben çok çalıştım elbet para fazla kazanacağım .
Çalışanla çalışmayan bir olurmu ?

Etrafıma bakıyorum .
Yanlış anlaşılması ağlanıyoruz elinde iphone borç harç kredi kartı tatil gitmek , ( herkes için değil tabiki )
Bir yandanda gerçekten geçinemeyenler .
Bir yandanda boşananlar . ( istekler ? )

Çıkmaz bir yoldayım ( Aşağı Tükürsem Sakal Yukarı Tükürsem Bıyık )

Türkiyede her işten anladınmı ? işe rahat girersin .
Yurt dışında tersi her işten anlayanı işe almıyor bildiğin işi yap diyor .

Allah hepimize öncelikle sağlık , kazançlar ve diğer ? versin .
Bu sistemde parası olan parasına para katıyor bu kadar basit günlük al satlarla senin aylarca el emeğini kazaniyorsa bi adam bi günde sıkıntı vardır demektir

eğitim dediğimi bir sistem var. orada öğretilmiyor emeğin karşılığının ne olduğu. kapitalist bir sistemde yaşasak ta her zaman parası olan daha fazla kazanır. bunu adı ticarettir. (aradaki haksız kazanç elde edenleri sıfatlar kullanarak anıyorum) ticaret yapan her zaman kazanır. emeğiyle çalışan ise karnını doyurur. insanlara eğitim sırasında el emeğinin ne olduğu öğretilmeli. her sanat dalında bu işler böyle. herkesin geçim derdi, karnını doyurma beklentisi çok farklı.
az önce yalıdan geldim, ister istemez insanların konuştuklarına kulak misafiri oluyorsun. yemek konusu (karnını doyurmak) tatilde yapılacaklar filan. ben akşama dün akşamdan kalan yemeğimi yer günümü kurtarırım derken. adamdan duyduklarım, bana ne kadar fakir olduğumu bir daha hatırlattı. ama acaba demedim, yaratan herkesin gönlüne göre versin. benim / bizim gibiler 1 ₺ hesabı yaparken adam üç beş kilo pirzoladan bahsediyor. birileri de çıkmış bana adaletten eşit ücretten aldığım emekli maaşının ne kadar yüksek olduğundan bahsediyor. ailemin nafakası için bir çok kişinin yapmadığı işleri yaptım. şimdi emekliliğin tadını çıkarıyorum. (herkes öyle zannetsin)

eğitim dediğimi bir sistem var. orada öğretilmiyor emeğin karşılığının ne olduğu. kapitalist bir sistemde yaşasak ta her zaman parası olan daha fazla kazanır. bunu adı ticarettir. (aradaki haksız kazanç elde edenleri sıfatlar kullanarak anıyorum) ticaret yapan her zaman kazanır. emeğiyle çalışan ise karnını doyurur. insanlara eğitim sırasında el emeğinin ne olduğu öğretilmeli. her sanat dalında bu işler böyle. herkesin geçim derdi, karnını doyurma beklentisi çok farklı.
az önce yalıdan geldim, ister istemez insanların konuştuklarına kulak misafiri oluyorsun. yemek konusu (karnını doyurmak) tatilde yapılacaklar filan. ben akşama dün akşamdan kalan yemeğimi yer günümü kurtarırım derken. adamdan duyduklarım, bana ne kadar fakir olduğumu bir daha hatırlattı. ama acaba demedim, yaratan herkesin gönlüne göre versin. benim / bizim gibiler 1 ₺ hesabı yaparken adam üç beş kilo pirzoladan bahsediyor. birileri de çıkmış bana adaletten eşit ücretten aldığım emekli maaşının ne kadar yüksek olduğundan bahsediyor. ailemin nafakası için bir çok kişinin yapmadığı işleri yaptım. şimdi emekliliğin tadını çıkarıyorum. (herkes öyle zannetsin)
Elektrik mesleğinde yüzlerce arkadaş iş kazası geçiriyor dahada mühimi bi yerde Allah korusun ölümlü bi kaza olur derdinide anlatamazsın icerdesin ve bunun nice ornekleride var şuan yatanlar bile biliyorum ama başka meslekte boya dökülse nolur su patlasa nolur bence bi çok kişi bu mesleğin nelere sonuç vereceğinin farkında bile değil elektrikçilik en zirvede kral meslek olacağına resmen dibin dibini gördü birçok sayılı firmada çalışan tanıyorum emin olun hiç iç açıcı değil maaşlar.

iş kazaları konusu bam başka bir olay, her işin kendine göre zorlukları var. marangoz atölyesi, planyanın yatar dairesi parmağımı ortadan ikiye böldü, rahmetli kardeşimin üç parmağı, parmaksız o kadar çok marangoz var ki, deniz diyoruz, en kötüsü vinçe elini kolu kaptıranlar, elektriğin/elektroniğin en çoğu çarpılma 380 na da çarpıldım. boya dediğin meslekte resmen tinerci oluyorsun (gerçi boyadan boyaya fark ediyor) nakliyecilik yapalım dedik üç takla attım denize uçtum, araç pert beni sorma. kötülere bir şey olmuyor. her işin kendine göre zorlukları var. bak maaş konusunda kesinlikle haklısın, kaç yerde çalıştım bilmiyorum, bu güne kadar sadece 3 tane patronuma saygı ile dua ederim. diyeceksin bu kadar işte neden çalıştın, neden bir baltaya sap olmadın. yazlık yerde yaşarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri