Elektrikçi Ayakkabısı

6734

Üye
Arkadaşlar merhaba
iş güvenliği kapsamında İş güvenliği uzmanımız giymem için elektrikçi ayakkabısı aldırdı fakat ayakkabılar çok ağır olduğu için dizlerimdeki problemden dolayı giyemiyorum bir süre sonra ağrı yapmaya başladı,bunu kendilerine ve yönetime ilettim çalıştığım yerin bir ofis olduğunu,burada en fazla 380 volt elektrik olduğunu 18000 voltluk kalın tabanlı ayakkabıya ihtiyaç olmadığını daha hafif ayakkabıların mevcut olduğunu anlatmama rağmen ısrarlarından vaz geçmediler ve giymezsem tutanak tutmakla tehdit ettiler,dizlerimdeki problem ile ilgili Balta Limanı Kemik hastanesinden ağır işlerde ve dizleri zorlayacak aktivitelerde bulunmamam konusunda bir rapor aldım fakat ısrararından vaz geçmediler bu konuyla ilgili ne yapabilirim,çok zor durumdayım dahada zorlayacak olurlarsa onlar tutanak tutmadan istifa etmeyi düşünüyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ofis ortamında gerekli olduğunu bilmiyordum.iş güvenliği kurallarına bi bakın isterseniz .
ayakkabı hangi marka ? yds nin hafif ayakkabıları da mevcut bi arastırın.

Evet aynı ayakkabıdan bizde kullanıyoruz.Aynı sorunları bizde yaşadık.Elektrik panel odalarına ve OG hücrelerinde çalışma yaparken giymeye diğer durumlarda standart metal içeren ama izlasyonu olan ayakkabılar ile çalışmaya devam ediyoruz.Çalıştığınız yer size bu anlamda değer vermesi çok güzel fakat zamanla bir esneme olmalı.

ofis ortamında gerekli olduğunu bilmiyordum.iş güvenliği kurallarına bi bakın isterseniz .
ayakkabı hangi marka ? yds nin hafif ayakkabıları da mevcut bi arastırın.

Biraz araştırdım ama herhangi bir şey bulamadım net birşey yok
ayakkabı parade marka sertifikalıymış onun için bunu seçmişler diğer
ayakkabılarda sertifika sorunundan bahsetti

iş güvenliği ayakkabılarında en sağlam,en hafif, en güvenilir, en rahat olan ürünler alman menşeli olan ürünlerdir. Firman çifte standart uygulayıp sana böyle bir ayakkabı almaz, teklif edersin farkı neyse vereyim dersin onuda kabul etmezlerse kendin alırsın. İş güvenliği önemlidir ihmale gelmez.

http://www.uvex-safety.com.tr/tr/ueruenler/koruyucu-ayakkabilar/ueruen-oezellikleri-koruyucu-ayakkabilar/?model=66&modelName=uvex motion light

http://www.lupriflex.com/pdf/catalog.pdf

Son düzenleme:
ofis ortaminda mi zorunlu tutuyorlar?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ofis ortamı denmesi sizleri yanıltmasın , ofis ortamındada 3p 380V bir elektrik panosu varmış.Eğer bir şirkette Elektrik teknisyeni olarak çalışyorsan ve şirketin kurumsal bir şirketse mesai başından sonuna kadar bu ayakkabıyı giymek zorundasın.Çünkü elektrikte her an acil müdahale etmemiz gerekecek arıza,kaza vb. durumlar olabilir.Ne diyeceğiz o arada dur bir ayakkabı giyeyim diyeceğiz.;)Bunları bu ayakkabıyı giyen hatta sağ ayağımda bu yüzden nasır olmuş birisi olarak yazdığımı bildirmek isterim.

Selamlar

Evet aynı ayakkabıdan bizde kullanıyoruz.Aynı sorunları bizde yaşadık.Elektrik panel odalarına ve OG hücrelerinde çalışma yaparken giymeye diğer durumlarda standart metal içeren ama izlasyonu olan ayakkabılar ile çalışmaya devam ediyoruz.Çalıştığınız yer size bu anlamda değer vermesi çok güzel fakat zamanla bir esneme olmalı.
bu değer vermek değil eziyet etmek resmen. prosedürleri kullanarak eziyet temişler

iş ayakkabısı dağıtıcısı olarak http://www.iskoruyucu.com/is-ayakkabilari/ sitesini mutlaka ziyaret ediniz arkadaşlar genel dağıtıcılık vardır kontrol kalemi üzerinden geldiğinizi belirtmeyi unutmayınız.

Arkadaşın sıkıntısını tam olarak algılayamamışsınız galiba, İşverenin verdiği koruyucu ekipmanı kullanmak zorunda, herkes kafasına göre istediği yerden istediği koruyucu ekipmanı alıp kullanamaz, kaldı ki kendi temin ettiği kat kat üstün olsa da. İşvereni de sertifikalı ürün vermiş, Çalıştığı ortam ne olursa olsun, elektrikçiysen mesai dahilinde işverenin işine uygun verdiği tüm koruyucu ekipman(lar)ı kullanmak zorunludur. Bu arada sizinde burada firma reklamı yapmanız doğru değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri