ELEKTRİKLİ SCOOTER İNVERTER İLE ÇALIŞTIRılırmı

engsl

Üye
arkadaşlar merhaba. bende 3000w 72 volt elektrikli scooter var 6 akülü,
aküler zayıfladı. her akü 12 v 20 ah 7 kg 6x7=42kg hem akü maliyetinden kurtulmak hemde ağırlıktan kurtulmak için scootere 2000w 12 to220 v modifiye sinüs inverter ve paralel 2 adet 12v 20 ah akü bağlamak istiyorum.
inverterden çikışa scoterein 72 volt şarj cihazını bağlayıp scooterin şarj yerinden sisteme bağladığımda herhangi bir sorun yaşarmıyım scooter sağlıklı çalışirmı

linkte bir arkadaş denemiş ama teker boşta iken yüksüz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bilgisi olan arkaşlar yardımcı olabilirmi.?

dc motor ac ile çalışmaz,ayrıca beyinde motor çıkışına 100 volt 10000 UF kondastör takarsan hem akün uzun ömürlü olur hemde daha çok yol gidersin. tecrübe ile sabit.

dc motor ac ile çalışmaz,ayrıca beyinde motor çıkışına 100 volt 10000 UF kondastör takarsan hem akün uzun ömürlü olur hemde daha çok yol gidersin. tecrübe ile sabit.
cevap icin tesekkur ederim. ama 220 volt inverteri scooterin aku sarj cihazina bağlayacağım. zaten sarj olurken kontagi actigimda sorun olmuyor. ve sarj cihazi dc cikis zaten. ayrica beyinden motor cikisina kondansator mantikli geldi ama + mi - neresine baglayacagim tarif ederseniz sevinirim

3000 w dan 2000 w a inmenin üstelik kulağı ters taraftan tutarak yapmanın amacı nedir..
ben böyle anladım..

hiç ay ışığında akü patlattın mı? askerde ki akücü patlattı ben göremedim ama hiç temiz olmuyor.

3000 w dan 2000 w a inmenin üstelik kulağı ters taraftan tutarak yapmanın amacı nedir..
ben böyle anladım..
gerekirse tek aku ile scooteri calistirmak. scooteri calistiran aku gurubunu bu 72 v sarj cihazi dolduruyor uzerindede max 3 kv yaziyor. 6 akunun calistirdigi scooteri bir sarj cihazi calistirmazmi??

Şarz cihazınızın verdiği akım belki teker havada olduğunda çalıştırabilir.
yani 6 adet 12 volt 20 mh aku ile 1 adet 72 volt 20 mh sarj cihazi ayni guc degil diyorsunuz

hiç ay ışığında akü patlattın mı? askerde ki akücü patlattı ben göremedim ama hiç temiz olmuyor.
akü neden patlasin anlamadim. ayrintili yazarsaniz sevinirim.

Son düzenleme:
yani 6 adet 12 volt 20 mh aku ile 1 adet 72 volt 20 mh sarj cihazi ayni guc degil diyorsunuz
72 volt şarz cihazı 2 amper civarı verir. 20 amper dediği akü ampersaatidir. 72 voltta 20 amper vermez.
12 voltu 72 volta hatta tam dolu akü gerilimi olan 84 volta çıkaran devre kullanırsanız olur. Bu da yetmez akü kapasitenizde en az 120 ampersaat olmalı.

72 volt şarz cihazı 2 amper civarı verir. 20 amper dediği akü ampersaatidir. 72 voltta 20 amper vermez.
12 voltu 72 volta hatta tam dolu akü gerilimi olan 84 volta çıkaran devre kullanırsanız olur. Bu da yetmez akü kapasitenizde en az 120 ampersaat olmalı.
o zaman scooterdeki 6 aküyü paralel bağlayığ 12v 140 amper elde ederim ve bunu 220 v invertere bağlarım daha sonra 2 tane 72 v akü şarj cihazim var bunlarıda paralel bağlayıp scooterin şarj prizinden sisteme verdimmi bayağı bir uzun yol giderim sanırım

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri