ELEKTRİK İLE İLGİLİ FEN ADAMLARININ YETKİ, GÖREV VESORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİKYAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK te bulunan 1.grup fen adamı olabilmem için En az 3 veya 4 yıl yüksek öğrenim görmem gerekmektedir 1.sınıf fen adamı olabilmem için hangi okula gitmem lazım bana bu konuda yardımcı olunması ve magduriyetimin giderilmesi hususunda gerekenin yapılmasını arz ederim ARKADAŞLAR BUNU ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE MİLLİ EGİTİM BAKANLIGINA MAİL OLARAK ATALIM

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
elektrik tesisatçısı olarak çalışmaktayım bakanlıgınız tarafından çıkartılan ELEKTRİK İLE İLGİLİ FEN ADAMLARININ YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNETMELİK te bulunan
Asansör İşleri Sorumluluğu
Madde 10 - Elektrik tesisatçıları her türlü asansör tesisatı ile ilgili sorumluluğu yüklenemezler. denmektedir bunun hukuki bir gerekçesi varmıdır? bu madde aynı yönetmeligin madde 4 ) İşletme ve Bakım işleri:
tesislerin işletme, bakımı ve ölçü,
işlerinde yetkilidirler. maddesiylede çelişmektedir işletmesini bakımını ölçümünü yaptıgım yerin tesisatına karışamıyorum bu konuda gereknin yapılarak magduriyetimin giderilmesini arz ederim ARKADAŞLAR BUNU ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE MİLLİ EGİTİM BAKANLIGINA MAİL ATALIM elektrik ustalık belgesi olanlar elektrik teknikerleri elektrik teknisyenleri atsın

Son düzenleme:
ENERJİ BAKANLIĞI 30 12 2014 tarihi ve Sayı : 29221 ile Elektrik proje ve onay yönetmenliğini değiştirmiştir.Yeni çıkan bu yönetmelikte PUS Denilen bir sistemden bahsediliyor PUS u sadece Mühendisler alabilir deniliyor.Peki bu alanda çalışan Elektrik Teknikerlerinede PUS verilecekmi Elektrik Teknikerlerrinde proje çizme yetkisi var Elektrik teknikerleri PUS belgesini nerde alacaklar ARKADAŞLAR BUNU BİMER E ENERJİ BAKANLIGINA MAİL OLARAK ATALIM SADECE ELEKTRİK TEKNİKERİ ARKADAŞLAR ATSIN

elektrik tesisatçısı olarak çalışmaktayım yetkim geregi elektrik projesi çizebilmekteyim fakat asansör projelerini çizememekteyim şöyleki bakanlıgınız tarafından çıkartılan
18 Kasım 2008 SALI
Resmî Gazete
Sayı : 27058 sayılı yönetmelik in madde 4 g fıkrasında belirtilen g) Yetkili mühendis: Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine bağlı Elektrik Mühendisleri Odası ve Makine Mühendisleri Odasınca asansörlere yönelik olarak proje, montaj, bakım, tadilat, standartlar ve mevzuat üzerine mesleki yeterliliği belgelendirilen Elektrik/Elektronik ve Makine Mühendislerini, ibaresi geçtigi için asansör projesi çizememekteyim devlet bana proje çizme yetkisi verdi bunu heryerde kullanmam gerekir sınırlandırma olmaması lazım çıkardıgınız yönetmelik te ki madde den dolayı magdurum kendi çizgidim asansör projelerimin kabulu hususunda gerekli düzenlemenin yapılmasını istiyorum gerekenin yapılmasını arz ederim ARKADAŞLAR BUNU SANAYİ BAKANLIGINA MAİL ATALIM elektrik ustalık belgesi olanlar elektrik teknikerleri elektrik teknisyenleri atsın

Son düzenleme:
elektrik teknikeri olarak çalışmaktayım
ELEKTRİK İLE İLGİLİ FEN ADAMLARININ YETKİ, GÖREV VE

SORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

“MADDE 4 – Elektrik ile ilgili fen adamlarının görev, yetki ve sorumlulukları aşağıda belirtilmiştir.

a) Elektrik iç tesis projesi müelliflik işleri: neden iç tesisat denmektedir? bunun hukuki bir açıklaması varmıdır? yetkim geregi 30 KW proje çizebilmekteyim bana 25 KW bir trafo projesi geldigi zaman çizebilirmiyim? gerekenin yapılmasını ve tarafıma bu konuda bilgi verilmesini arz ederim ....ARKADAŞLAR BUNU ELEKTRİK TEKNİKERLERİ ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIGINA VE MİLLİ EGİTİM BAKANLIGINA MAİL OLARAK ATALIM

Son düzenleme:
ben elektrik tesisatçısı olarak çalışmaktayım yetkim geregi topraklama raporu tutabilmekteyim (ELEKTRİK İLE İLGİLİ FEN ADAMLARININ YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNETMELİK madde 4 b.c.d fıkraları ) fakat 21.08.2001 tarih ve 24500 resmi gazetede yayınlanan elektrik tesislerinde topraklamalar yönetmeligi ek p raporlarda olması gereken bilgiler kısmında ölçmeyi yapan elektrik mühendisi ibaresi geçtigi için elektrik mühendislerinin raporlarını kabul edilmektedir bunun hukuki bir açıklaması varmıdır? devlet banada yetki vermiş fakat topraklama raporlarımız kabul edilmemektedir şimdi ise devletin bana verdigi yetkiyi kullanamamaktayım bu konuda magdurum gerekenin yapılarak magduriyetimin giderilmesini arz ederim ARKADAŞLAR HERKES BUNU ENERJİ BAKANLIGI VE BİMER E MAİL OLARAK ATSIN UNUTMAYIN BİRLİKTEN KUVVET DOGAR

Son düzenleme:
ben elektrik tesisatçılıgı yapmaktayım ELEKTRİK İLE İLGİLİ FEN ADAMLARININ YETKİ, GÖREV VE

SORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNETMELİK e görede 500 KW, 400 Volt kadar olan iç tesislerin ölçümü ve İşletme ve bakım işleri:

Bağlantı gücü 500 KW`a kadar (gerilimi 36 kV’ a kadar) olan tesislerin ölçümünde yetkiliyim fakat çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıgını tarafından çıkartılan İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE ALINACAK SAĞLIK VE GÜVENLİK

ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK 2.3. Tesisatlar 2.3.2. Elektrik tesisatı, topraklama tesisatı, paratoner tesisatı ile akümülatör ve transformatör ve benzeri elektrik ile ilgili tesisatın periyodik kontrolleri elektrik mühendisleri, elektrik tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. denmektedir oysa benimde yukarıda bahsettigim elektrikle ilgili fen adamları yönetmeliine göre ölçme yetki vardır ama burda ki maddede bir eksiklik vardır elektrik tesisatçısı ibaresi geçmemektedir bu konuda magdur edilmekteyim gerekenin yapılarak magduriyetimin giderilmesini arz ederim ARKADAŞLAR BUNU ELEKTRİK USTALARI VE TEKNİSYENLERİ MAİL OLARAK BİMER ATSIN

Son düzenleme:
Sayın @ŞEN ELEKTRİK kardeşim bu maillerine birde 09.09.1999 dan önce meslek lisesinden staj yaparak sigorta başlangıcı olanların tazminat hakkını alabilmeleri için bir mailde atabilirmisin. Ben ata ata yoruldum da bazı kişilerin de diyeyim hadi siyasete girmeden haberi olsun.

ben şanlıurfada elektrik tesisatçılıgı yapmaktayım elekrikle ilgili fen adamları yönetmeligine görede 3 üncü Grup ta yer almaktayım 500 KW, 400 Volta kadar elektrik iç tesislerinin ve Bağlantı gücü 500 KWa kadar (gerilimi 36 kV a kadar) olan tesislerin işletme, bakımı ve ölçü, işlerinde yetkiliyim fakat enerji bakanlıgı tarafından çıkartılan elektrik tesislerinde topraklamalar yönetmeligi ek p raporlarında olması gereken bilgiler kısmında ÖLÇMEYİ YAPAN ELEKTRİK MÜHENDİSİ ifadesi geçmetedir bunun hukuki bir dayanagı varmıdır benimde yetkim var ölçüm yapabilmek için benimde adımın zikredilmesi gerekmektedir bu nedenden dolayı ölçümünü yaptıgım yerlerin topraklama raporu kabul edilmemektedir bu konuda magdur edilmekteyim gerekenin yapılarak ivedi olarak bu magduriyetimin giderilmesini arz ederim ARKADAŞLAR ELEKTRİK USTALARI VE ELEKTRİK TEKNİSYENLERİ BUNU BİMER MAİL OLARAK ATSINLAR

Son düzenleme:
ben şanlıurfada elektrik teknikeri olarak çalışmaktayım elekrikle ilgili fen adamları yönetmeligine görede 2 üncü Grup ta yer almaktayım 1250 KW, 400 Volt kadar elektrik iç tesislerinin ve Bağlantı gücü 1000KWa kadar (gerilimi 36 kV a kadar) olan tesislerin işletme, bakımı ve ölçü, işlerinde yetkiliyim fakat enerji bakanlıgı tarafından çıkartılan elektrik tesislerinde topraklamalar yönetmeligi ek p raporlarında olması gereken bilgiler kısmında ÖLÇMEYİ YAPAN ELEKTRİK MÜHENDİSİ ifadesi geçmetedir bunun hukuki bir dayanagı varmıdır benimde yetkim var ölçüm yapabilmek için benimde adımın zikredilmesi gerekmektedir bu nedenden dolayı ölçümünü yaptıgım yerlerin topraklama raporu kabul edilmemektedir bu konuda magdur edilmekteyim gerekenin yapılarak ivedi olarak bu magduriyetimin giderilmesini arz ederim ARKADAŞLAR ELEKTRİK TEKNİKERLERİ BUNU BİMER MAİL OLARAK ATSINLAR

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri