Elektirikli arabaların moment,güç ve verim diyagramları?

emred

Üye
Slmlar ilk önce foruma yenı uye oldum bu konunun yerı burasımı veya daha once aynı konu üzerınde tartısıldımı pek bılgım yok.

Soruma gelicek olursak ben makıne muh ogrencısıyım ve bıtırme odevı olarak elektırıklı arabalar ıle normal dizel arabalar arasında güç ,moment ,verimlilik acısından karşılaştıracağım.

şimdi bu elektirikli araçlarda nasıl motor kullanıyor sekron mu asekron mu yoksa başka bişe mi?

güç, moment verımlılık formülleri nedir?

birde piiler dolarken veya pillin araç tarafından kullırken arada ısı ortaya cıkıyor bu ısı (kacak enerji) formullerle bulunabılıyor mu?

son olarak bu tip elektirikli birmotorun güç moment verımlılık digagramları pıyasada varmıdır?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
aranızda hiç elektrik müh okuyan veya bitirmiş olan yok mu?

çok mu zor sordugum sorular?

senin sorun cok genis sorunu sen forumda ve internete elektrikli araclar diye ara ve incele
sonrada icten yanmali mototlarla kiyasla

ya sadece bana başlıkları ver ben araştırcam zaten

en basitinden hangi motoru kullanıyo bunlar senkorızıne mı senkron mu asenkronmu vs vs

pamukkale üniversitesinde bitirme projesi olarak yapılan bir elektrikli arabada asenkron motor kullandılar ama yeniden sardırdılar ne gibi değişiklikler yapıldı bilmiyorum

elektrik makinalarının temelleri kitabını bulabilirseniz sorduğunuz çoğu sorunun cevabını bulabilirsiniz.asenkron senkron dc motorları en geniş şekilde anlatıyor.diyagramlarda mevcut

aranızda hiç elektrik müh okuyan veya bitirmiş olan yok mu?

çok mu zor sordugum sorular?

Sorduğun sorular zor değil sadece araştırmak gereken konular, yani dediğin gibi e^3 lerden çoğu bunu bilebilir ama maksat araştırmak. Mühendislik background una sahip olan birisi için emin ol zor değil. Ama bitirme projesinde uğraşan birisi için zor olabilir. Birde elektrik makineleri kaynaklarını biraz incele faydasi olabilir.
Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri