Electrolux ENA 3440 Kombi Tipi Buzdolabının Buzluğu Dondurmuyor!

fateeh

Üye
Merhabalar,

Yaklaşık 12 senelik olan dolabımız(Electrolux ENA 3440 Kombi Tipi), yaklaşık 1 -2 senedir buzluğu tam anlamıyla çalışmamaya başladı. İçindekileri eritmeye ve dondurucudan daha çok sadece soğutma yapmaya başladı.

Ayrıca FrostFree teknolojisini çok anlamasamda, no-frost'a benzer bir şekilde çalıştığını öğrendim. Normalde buz tutmaması gereken dolap, buz tuttuğu için 1 gün boyunca eritip tekrar çalıştırdım. Belli bir süre düzgün çalıştıktan sonra yine buz tutmaya başlıyor ve dondurucu bölgesinin sadece en üst kısmına koyduğumuz ürünleri donduruyor.

Sorunu ne olabilir? Tamir etmek istesek ortalama ne kadar tutar? Tamir yerine yeni dolap mı almak mantıklıdır? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

1567672.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar öneride bulunacak kimse yok mu?
Başka bir forumda ısıtıcı rezidansda sorun olabileceği iletildi.

1-Gaz bitmiştir belki
2-Borular tıkanmış olabilir üstte donduğuna göre
Benim tahminim budur rezisdansta olabilir.

1-Gaz bitmiştir belki
2-Borular tıkanmış olabilir üstte donduğuna göre
Benim tahminim budur rezisdansta olabilir.
Cevap için teşekkürler. Beyaz eşyaların bozulma ayı mı bilemiyorum ama Siemens bulaşık makinemizde bozuldu, su almıyor ve yıkamaya da başlamıyor. Artık ikisi içinde bir servis çağırıp baktıracağım gibi.

Bu arada servisler tarafından fahiş fiyatlar istenmesinden korkuyorum. Sizlerden ortalama tutacak maliyet bilgisini öğrenebilsem, yada tavsiye edilecek bir servis bilgisi verilse çok iyi olacak.

İstanbul kartal tarafı için önerileri bekliyorum arkadaşlar.

O servisin dürüstlüğüne bağlı 200-100 tl arası makine tutar

O servisin dürüstlüğüne bağlı 200-100 tl arası makine tutar

Bulaşık makinesi ile biraz uğraştıktan sonra, sorunun su girişinin tıkanmasından kaynaklı olduğunu anladık. Sayaçlar 1 -2 yıl önce değişti, sonrasında bir kaç çeşmeden de az su gelmeye başlamıştı. Aynı sorun bulaşık makinesine giden çeşmede de olmuş. Şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Darısı buzdolabının başına . :)

İnşallah
Bulaşık makinesi ile biraz uğraştıktan sonra, sorunun su girişinin tıkanmasından kaynaklı olduğunu anladık. Sayaçlar 1 -2 yıl önce değişti, sonrasında bir kaç çeşmeden de az su gelmeye başlamıştı. Aynı sorun bulaşık makinesine giden çeşmede de olmuş. Şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Darısı buzdolabının başına . :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri