Electra Klima Sorunu

Merhaba, Electra klimam var. Düne kadar normal çalışırken, dün start (yeşil) ışık yanıp sönmeye başladı. Bu sırada soğuk hava performansı düştü. Kapadık, açtık olmadı. Sıcağa cevırıyorum normal sıcak verıyor. Nem alma vs hepsi normal calısıyor. Soğuğa alıyorum 5-10 dk soğuk veriyor yıne ışık yanıp sönüyor ve soğuk performansı düşüyor. Elektriğini kesip tekrar verdik, kumanda pillerini.kontrol ettik, filtre temızlıgını yaptık, dıs unıteyı kontrol ettık pervane dönüyor. Servisi aradım. Sadece gelıp bakmak ıcın 200 ıstedıler. Yardım edebilecek varmı diye sorayım.istedim. Şimdiden teşekkür ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sicak veriyor derken icerdeki havayı veriyor olabilir mi. Şunu yapabilir misiniz. Cihazi çalıştırın. Soğutma modunda 17 18 e ayarlayin. Sonra dis üniteye bakin. Fan dönüyor mu. Fan dönüyor sesi disinda kompresör sesi olur Titreme olur hafif. Kompresör kalkis yapıyor mu. Yapmıyor mu. Kompresör kalkcacak gibi olup dinnn diye kesiyorsa ve bunu bello aralıklarla yapıyorsa kapasitor arizalidir. Oyle ise tarif ederiz değiştirirsinjz. 20 30.lira bişey 200 lirs insaf ya. Bakmaya bide.

Nem almada normal demissiniz. Nem almada da soğutma yapması gerekir. Siz kompresör devreye giriyormu bi ona bakın önce . O sağlam ise gaz problemi olabilir ama gaz aniden böyle bitmez ekstra bir durum yoksa diye düşünüyorum

İlk calistirdiginizda kac dk çalışıyor soğuk veriyor mu cihaz. Voltajlar nasıl

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şimdi dışarıdayım eve girer girmez denicem dediklerinizi. çok teşekkür ederim ilginiz için. Muhakkak dönüş yapıcam her sorunuza

İlk calistirdiginizda kac dk çalışıyor soğuk veriyor mu cihaz. Voltajlar nasıl
voltaj değişimi yok yanı normal. Cihazı.çalıştırdıgımızda 15 dk 18 derecede calısıyor

Nem almada normal demissiniz. Nem almada da soğutma yapması gerekir. Siz kompresör devreye giriyormu bi ona bakın önce . O sağlam ise gaz problemi olabilir ama gaz aniden böyle bitmez ekstra bir durum yoksa diye düşünüyorum
evi yenı taşıdık
Gaz yenı basıldı.

Sicak veriyor derken icerdeki havayı veriyor olabilir mi. Şunu yapabilir misiniz. Cihazi çalıştırın. Soğutma modunda 17 18 e ayarlayin. Sonra dis üniteye bakin. Fan dönüyor mu. Fan dönüyor sesi disinda kompresör sesi olur Titreme olur hafif. Kompresör kalkis yapıyor mu. Yapmıyor mu. Kompresör kalkcacak gibi olup dinnn diye kesiyorsa ve bunu bello aralıklarla yapıyorsa kapasitor arizalidir. Oyle ise tarif ederiz değiştirirsinjz. 20 30.lira bişey 200 lirs insaf ya. Bakmaya bide.
18 e ayarladık 15 dk calıştı. Dış unıte fan dönüyor. 15 dk her sey normalken sonrası da kalkış yapmaya calışıyor klımada tık tık sesı gelıyor yapamıyor , tekrar deniyor bir müddet sonra yıne olmuyor ve ışık tekrar yanıp sönmeye başlıyor. Bir.müddet sonra hava ufluyor . Kısaca yazdıklarınızın hepsi oluyor
Kapasitör lerin hepsi aynımıdır ? Yani n11 de bile var. Neye göre sipariş verilir bilemedim Değiştirmeye baktım videolar var yaparım sorun değilde aklıma kapasitör takıldı
Tekrar teşekkür ederim

MDVGYk.jpg

Kalkış yapmaya çalışıyorken dis fan çalışıyor ama kompresör çalışmıyor demi. Böyle ise tahminen kapasitor. Ama fanda çalışmiyo ise gaz eksik. Kapasitor hepsi aynı prensip. Ama üzerinde değerler vardır ona göre alacaksiniz. Nerden ne soktu iseniz tek tek diğerine takmaniz lazım.

Sizinki 35 uf yani 35 mikrofarat. Klima malzemeleri satan yerlerdede vardır. Ama dediğim gibi fan dönüyor mu dis fan. Gaz eksikse termik açıyor olabilir ısındığı icin. Siz 20 lira verin kapasitor değiştirin. En kötü 20 liradan olursunuz. Sonra Gazi kontrol ettirirsiniz baktoniz olmadi. Hangi sehirdesiniz bu arada.

evi yenı taşıdık
Gaz yenı basıldı.
Kacak kontrolu yapıldı mi

voltaj değişimi yok yanı normal. Cihazı.çalıştırdıgımızda 15 dk 18 derecede calısıyor
Elinizi ic üniteye yaklastirinca eliniz doncak gibi oluyor mu belirli bi soğuk geliyor mu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elinizi ic üniteye yaklastirinca eliniz doncak gibi oluyor mu belirli bi soğuk geliyor mu.
evet 15 dk. Normal soğuk veriyor

Kacak kontrolu yapıldı mi
yaptı arkadaş. Ama gaz kaçağı olsa 15 dk bile soğuk vermez demi?

Sizinki 35 uf yani 35 mikrofarat. Klima malzemeleri satan yerlerdede vardır. Ama dediğim gibi fan dönüyor mu dis fan. Gaz eksikse termik açıyor olabilir ısındığı icin. Siz 20 lira verin kapasitor değiştirin. En kötü 20 liradan olursunuz. Sonra Gazi kontrol ettirirsiniz baktoniz olmadi. Hangi sehirdesiniz bu arada.
dönüyor. Yarın halletmeye çalışıcaz
Çok sağolun

Son düzenleme:
Arkadaşlar burası forum özel mesajlaşma alanınız/programınız değil, kurallara lütfen uyalım!

Electra Klima Arıza Kodları
Arıza Kodları
Arıza Kodları Sebebi
İç Ünite Göstergesinde Run Lambası 1 Kere yanıp sönüyor, Timer Lambası Yanmıyor. E6

* Serpantin Termistörü Kopmuş ya da Bağlantı noktarı zayıf. Bu tür durumda Lütfen Electra Klima Servis Merkezimizi Arayınız.
Run Lambası 6 Kere yanıyor. Tiemr Lambası Yanmıyor ve Led Kapalı Kalır.
* Fan Motoru Arızalı olabilir ya da Bağlantı noktalarında temassızlık olabiilir. Bu tür durumlar teknik uzman bilgi gerektirmektedir. Lütfen Electra Servis Merkezimizi Arayınız.
Run Lambası Yanıyor, Timer ve Gösterge Led 5 Kere yanıp sönüyor.
* Soğutkan yetersizliği Mevcuttur. Basma borusu Termistörü Arızalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri