El Sallayan Adam Projesi

bburak34

Üye
herkese merhaba, oğlumun el işi projesi için elektrik motorlu bir proje yapmamız lazım ve el sallayan adam projesi seçmiş bizimki. ancak DC motoru ele bağladığımda fırıldak gibi sadece dönecek. iki yanına engel koyarak kısıtlayabilirim ancak bi sağa bi sola dönmesini nasıl sağlayacağım bilemedim. kendi kendi akımın yönünü 5 saniyede değiştiren birşey lazım ancak ben bulamadım. kendi kendine akımın yönünü değiştirmesi önemli. kumanda bağlamak ayrı zor olacaktır. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
silecek motoru ve motora bağlı aparatlar büyük olur derseniz en kolay servo motor ve bir mikrodenetleyici ile olur.

sil.jpg

Daire ile cubuk arasındaki egik olan baglantıyı lastikle yapın

herkese merhaba, oğlumun el işi projesi için elektrik motorlu bir proje yapmamız lazım ve el sallayan adam projesi seçmiş bizimki. ancak DC motoru ele bağladığımda fırıldak gibi sadece dönecek. iki yanına engel koyarak kısıtlayabilirim ancak bi sağa bi sola dönmesini nasıl sağlayacağım bilemedim. kendi kendi akımın yönünü 5 saniyede değiştiren birşey lazım ancak ben bulamadım. kendi kendine akımın yönünü değiştirmesi önemli. kumanda bağlamak ayrı zor olacaktır. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Lütfen 2. paragrafı okuyunuz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/masaj-aleti-motoru.129385/page-3#post-834296

1618165950491.png
1618165834100.png

Bu resimdeki servo motor ve bir adet arduino ile çok az kodla beraber yapabilirsiniz. Çok yük kaldırmaz kağıt veya kartondan bir el şekli işinizi görür diyorsanız ucuna da bir pipetle tutturabilirsiniz. Not: servo motorlar belli bir açı aralığında gidip gelirler. Bu örnek 0-180 mesela bunu mesela toplam 30-40 derece ileri geri oynatırsınız olur yani.

Motor yönünü değiştirmek mecburi mi?

Minik redüktörlü motorlar var. Ekzantirik
disk ile basit bir mekanik yapı ile çözülür.
#7 mesajda @alarmko düzeneği göstermiş.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri