El süpürgesi adaptörü tavsiyesi

oneson

Üye
Değerli dostlar belki daha önce bu konuda bir sayfa açılmıştır. Daha önce paylaşıldıysa kusura bakmayın. Bulamadım. Evde kenwood hv190 şarjlı el süpürgesi var. Adaptörü arızalandı. Adaptör arıyorum. Uygun adaptör ne alabilirim? Teşekkür ediyorum şimdiden.
Adaptörün resmi bu şekildedir dostlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-21-14-45-34-1.png
    Screenshot_2020-04-21-14-45-34-1.png
    777.4 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
Etiketinde yazdığına göre 18V 200mA lık bir adaptör size gerekli, yada eskisini tamir edip/ettirebilirsiniz.Veya ( bunların akımı size çok çok fazla ) 19 V luk yazici / laptop adaptorlerinin + çıkışına 1N4001 diyodu bağlayarak da kullanabilirsiniz.

Etiketinde yazdığına göre 18V 200mA lık bir adaptör size gerekli, yada eskisini tamir edip/ettirebilirsiniz.Veya ( bunların akımı size çok çok fazla ) 19 V luk yazici / laptop adaptorlerinin + çıkışına 1N4001 diyodu bağlayarak da kullanabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim. Hocam tamir edecek kadar elektrik bilgim yok maalesef. Laptop adaptörünü de bu sebepten uyarlayamam. İnternetten bir adaptör arıyorum resmini paylaştığım adaptör özelliğinde. Bir türlü bulamadım. Hangi adaptörü almam gerektiğine karar veremedim bilmediğim için.

Değerli dostlar belki daha önce bu konuda bir sayfa açılmıştır. Daha önce paylaşıldıysa kusura bakmayın. Bulamadım. Evde kenwood hv190 şarjlı el süpürgesi var. Adaptörü arızalandı. Adaptör arıyorum. Uygun adaptör ne alabilirim? Teşekkür ediyorum şimdiden.
Adaptörün resmi bu şekildedir dostlar.

Tamir durum ?
orj bulunamazsa
diğer
adaptör alınacak lehim durumu uç kısmı farkı ?

adaptor.png

Ekli dosyalar

• 20200421_144412.jpg
    20200421_144412.jpg
    197.1 KB · Görüntüleme: 36
Tamir yaptırma fırsatım olmadı henüz. Daha doğrusu daha tamirciye tamir olup olmadığını sormadım. Sorunuzu tam olarak anlayamadım sayın hocam. Daire içine aldığınız uç kısmından bendeki de.

elekronik satış yerlerinden değerlerinize göre adaptör almak
alınan adaptör ucu farklı olur sizin uca montajı ile ( lehimleme )
sizinki kulaklık gibi . ( özel uç diyelim )
firma niye ucu kısmı böyle yapıyor başka yerden uyumlu adaptör alınmasın .

https://www.google.com/search?q=ada...jg5K7I8fnoAhUAAAAAHQAAAAAQBw&biw=1349&bih=625

elekronik satış yerlerinden değerlerinize göre adaptör almak
alınan adaptör ucu farklı olur sizin uca montajı ile ( lehimleme )
sizinki kulaklık gibi . ( özel uç diyelim )
firma niye ucu kısmı böyle yapıyor başka yerden uyumlu adaptör alınmasın .
Öncelikle teşekkür ediyorum Sayın Hocam. Aparatın ucu telefon kulaklık girişi gibi ucu. Alacağım adaptör farklı olacaktır. Ama giriş yerine uymayacak. Bunun için dönüştürücü aparat var mıdır acaba?[/QUOTE]
iyi bir elektronikçi tamir eder büyük ihtimalle termik yanmıştır, kısa devre yaparsa büyük ihtimal çalışacaktır
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Elektrik süpürgesi saç düzleştirici gibi tamirat yapan yerler tamir edebilir mi hocam?

Biraz önce süpürgenin arkasına baktım arkasında ayrıca bir adaptör giriş yeri var buna göre nasıl bir adaptör almalıyım? Bulunduğum yerde olmayabilir. İnternetten getireceğim büyük ihtimalle. Tabii tamir olmazsa.

Adaptör girişlerini daha iyi görmek için adaptör girişlerini çektim. Çivi gibi olan uç süpürgenin şarj olması için koyulan aparata giriyor. Diğer giriş ise resimde gördüğünüz gibi süpürgenin üzerinde doğrudan bataryaya bağlanmış.

Ekli dosyalar

• 20200421_224913.jpg
    20200421_224913.jpg
    178.9 KB · Görüntüleme: 24
  • 20200421_224930.jpg
    20200421_224930.jpg
    183.8 KB · Görüntüleme: 254
Moderatör tarafında düzenlendi:
Adaptör girişlerini daha iyi görmek için adaptör girişlerini çektim. Çivi gibi olan uç süpürgenin şarj olması için koyulan aparata giriyor. Diğer giriş ise resimde gördüğünüz gibi süpürgenin üzerinde doğrudan bataryaya bağlanmış.

Araç ara birimi .
https://urun.n11.com/diger/kenwood-...cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel

https://www.supurgemarket.com/kenwood-190-sarjli-supurgesi-guc-prizi-p-18887.html

Kenwood HV190 Araç Şarjlı Islak/Kuru Şarjlı El Süpürgesi 14.4 V - Arabada Şarj Edebilme İmkanı

https://www.hepsiburada.com/kenwood...-v-arabada-sarj-edebilme-imkani-pm-evkenhv190

20200421_224930-jpg.63560

ARAÇ.png

adaptör.png

Son düzenleme:
Evet hocam araç şarj yeri. Araç şarj kablosu mevcut. Onu evde kullanamıyorum. Alacağım araç şarj ucuna benzer adaptör ile oradan şarj edebilir miyim?

Hocam cevabınız için teşekkür ediyorum. Bende araç içi şarj cihazı var. Evde prize takıp şarj edebileceğim adaptör lazım. Bunun için nasıl bir adaptör almalıyım. Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri