Eksi kutup artıya çevirme

İyi forumlar herkse benim sorunum şu çalıştırmak istediğim led lambada sari ve beyaz renk var 12v, 1 adet + kutup var 2 adet -

Eksi kutuplar da yanacak ledin rengini belirliyor, elimdeki düğme ve modulden gelen 2 arti 1 adet eksi kutup var dolayısı ile sistemi calistiramiyorum yada tek renk ile çalıştırabiliyorum.

Eksi kutubu artiya çevirme gibi Bi olay varmi yada nasil Bi çözüm bulabilirim bilen arkadaşlar yarsimci olursa sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar eksi kutbu artıya yada tam tersi artı kutbu eksiye bir röle yardımı ile çevirebilirsiniz.
Rölenin com ucuna hangi çıkışı almak istiyorsanız onu gireceksiniz.
Rölenin bobin uçlarına artı eksi vermek suretiyle röle çıkışından istediğiniz kutbu elde etmiş olursunuz.

Merhabalar eksi kutbu artıya yada tam tersi artı kutbu eksiye bir röle yardımı ile çevirebilirsiniz.
Rölenin com ucuna hangi çıkışı almak istiyorsanız onu gireceksiniz.
Rölenin bobin uçlarına artı eksi vermek suretiyle röle çıkışından istediğiniz kutbu elde etmiş olursunuz.
Çok teşekkür ederim edinmem gereken rolenin tam adi nedir acaba modeli markasi yada hangi roleyi almam gerek

Çok teşekkür ederim edinmem gereken rolenin tam adi nedir acaba modeli markasi yada hangi roleyi almam gerek
Merhabalar
Normalde açık ve normalde kapalı ve COM olacak şekilde üç kontak ucu olmalı. Role bobin voltajı ise 12v olacaktır muhtemelen. Bu kullandığınız kontrol devresi ile alakalı birşey.

Normalde kapalı ya beyaz ledi, normalde açık a ise sarı olan ledi girer, COM ucunu ise güç kaynağının ekşi (-) ucuna baglarsiniz. Led in ortak artı (+) ucunu ise güç kaynağınıza bağlayınca bağlantı tamamlanır. Role tetiklenince, sarı LED yanar. Role tetiklenmeyince de beyaz. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri