Ekran filtresi

Arkadaşlar, halen bilgisayarımda kullandığım CRT monitör için ekran filtresi lazım, elinde olan varsa ücretini ödeyip almak istiyorum.

paskomya

Katılımcı Üye
çooook çok zor bulman elimde olsaydı ücretsiz gönderirdim

Konu Sah
Y
Teşekkür ederim,yinede bir soralım dedik.

paskomya

Katılımcı Üye
ekran filtresinden çok bir göz doktoruna gidin ve mavi ışığı engelleyen bir gözlük camı edinin böylece filtre gözlüğünüz de olur ve sizi etkilemez. benim gözlüklerim öyle yakın 3 numara ve astigmat yani yaşlılık.

Konu Sah
Y
Bende yakın gözlük kullanıyorum,yakında doktora gideceğim çünkü ilerleme var o zaman söylerim,fakat bu CRT monitörlerin vücudumu da etkilediğini hissediyorum yada bende hassasiyet var.

LUTFiBEY

Üye
CRT bence (yer kaplaması hariç) daha iyi. En pahalısından philps LCD monitor kullanıyorum.
CRT den sonra, LCD monitörde anında gözlerimde yanma hissettim. Sanırım gamma faktörü etkiliyor. LCD kullananlar, Gamma yı kısın.

Son düzenleme:
Konu Sah
Y
LUTFİBEY bende philps monitör kullanıyorum, bundaki radyasyonun LCD den iki kat fazla olduğunu söylüyorlar onun için bulabilirsem ekran koruyucu takıcam.

LUTFiBEY

Üye
Halen Win7 kullanıyorum. Kullanabiliyorsanız ters mod yada gece modu kullanın. Bence gözler için çok iyi. Gerçi web tarayıcısında birşey değişmiyor. Sadece google, sayfasını siyah yapsa tüm dünyada hayli enerji tasarrufu olur diyorlar.
En azından masaüstünü düz siyah yaptım. Tavsiye ederim.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,544
Kullanıcılar
392,306
Son üye
kadir126

Yeni konular