EKAT Bölgesi

edeclupp

Üye
Arkadaşlar merhaba. Ben 2016 yılında EUAS İstanbul Kumburgaz dan EKAT belgesi aldım. Bana gönderilen ekat belgesi mavi ile yesil arası bir renk baskili. Sanırım kirmizi renkli olanda varmış. Mavi olanlar elektronikci kırmızı olanlar elektrikçi imiş. Bende Elektrikci yaziyir ama kirmizk baskılı değil. Konu hakkında bilgisi olanlar varmi.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Mesleği Elektrik Örnek görsel

ekat kamu.png

ekat özel.jpg

Hocam bunu öncede gördüm. Bende belge var zaten yeşil baskılı bir renk. hata olup olmadığını ögrenmek istiyorum.

TEDAŞ, TEİAŞ, EÜAŞ OLMAK Üzere 3 e ayrılmıştır TEDAŞ kendi arasında gerilim değerlerine. TEİAŞ 154 - 380 Kv EÜAŞ 154 - 380 Kv buna bağlı olarak da ekat belgesinin renkleri de farklı bende teiaş Manisa sormadan aldım Kırmızı renginde durum bundan ibaret.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri