Eeprom hakkında

Ro_LeX

Üye
Merhaba üstatlar. Elimde 95cxxxx ve 93sxxx serileri eepromlar var. Bu eepromları pcden okuyup üzerine derlenmiş kodlara ulaşmanın bi yöntemi var mı acaba? Herhangi bir pic kodlayıcı programmer satın alsam bu eepromları okuyabilir miyim? Markası X olan bir pic cihazını Y marka pc programıyla açabilir miyim tanır mı?? Şimdiden teşekkürler

eprom programlayıcı farklıdır işlemci programlayıcılar farklıdır.

size bir eprom programlayıcı lazım.

willem eprom programmer ürününü incelemenizi öneririm. 93 serisini programlıyor diye biliyorum 95 serisi hakkında bilgim yok ilgili sitesinden içeriğine bakabilirsiniz.

programlayıcı ile birlikte arayüz programıda gelir. Bazı programlar kendine has programlayıcı ile haberleştiği için özellikle başka cihazlarla çalışmayabilirler. Bu nedenle üreticinin önerdiği sürüm versiyon programı kullanmalısınız.

bir eproma yüklenen programın içeriğini okutabilirsiniz. başka bir eproma programlayabilirsiniz.

Tabi özel bir eprom yada yazılımla bir engel konulmamışsa.

koaly gelsin.

Pickit 2 öneriyor musunuz bu iş için? @serkan_48

Pic kit 2 i incelemedim ama ağırlıklı pic mikro işlemci programladıgını biliyorum. Detaylı bir bakmam lazım pc ye geçince

Dostum pc ye geçemedim asıl istediğim microchipin sitesinden kaynak bilgi alıp eklemekti ama telefondan yapamadım.

Bir Türk sitesinden şu bilgiye ulaştım pic kit 2 şu epromlarıda programlayabiliyor. 93 serisini ama 95 serisini programlamıyor görünüyor. İçeriğine aşağıdaki siteden bakabilirsiniz. En doğru bilgiyi ve doğru donanımı microchipin sitesinden elde edebilirsiniz.

Bu sitedeki bilgiye ulaştım fakat 93 ile 95 arasında fark olup olmadığını bilemediğimden buraya yazdım. Açıkcası okulda çoğu zaman benzer microchipleri isimleri farketmeksizin kodluyorduk. Ama şuan fark edip etmeyeceği konusunda şüphelerim var ve derleyici satın almayı düşüniyorum ama karar veremiyorum yanlış satın almak istemiyorum. Willeprom'da 93 destekliyor ama ne kadar işime yarar bilmiyorum. Keeprog diye bi markaya rastladım çoğunu destekliyor ama cihaz türkiyede yok ebay vs sitelerde de bulamıyorum. @serkan_48

Neden 93 yada 95 serisi eprom kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz ?

Hangi ihtiyacınızı bu epromlar neden karşılıyor ?

Neden piyasada daha kolay bulunabilen diğer epromları programlayabileceğiniz epromları seçmiyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri