eca eurostar termostat bağlantı sorunu

bjklord

Üye
arkadaşlar
ecaeurostar kombime general marka kablolu termostat taktırdım. oda sıcaklığını 22 dereceye ayarladım. 22 derecenin üstünde termostat kombiyi kapatıyor. 22 derecenin altında kombiyi açıyor. buraya kadar her şey normal. 22 derecenin üstüne çıkıp termostat kombiyi kapatınca çeşme sıcak suyunu da kapatıyor. 22 derecenin altına geldiğinde peteklerde sıcak suda açılıyor. termostatı bağlattığım kişiyi arayıp sorunca kombi termostatla uyum sağlamıyordur deyip geçiştirdi. termostatı 8-9 nolu girişlere bağladı bağlantı doğrumu? doğru değilse bağlantıyı nereye yapmalıyım. sol başta yeşil renkli slotta Ls-Lr bağlantı yeri var acaba oraya mı bağlamalıyım. cevaplarınızz için şimdiden teşekkürler..
PC170002.JPG
termostat.jpg

beyaz soket olmalı ama ntc ye gittiğinden emin ol.

Eca kombineler termostat başladıktan sonra bir kod girmek gerekiyor. Link bakacağım.

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pardon demirdökümde var parametre ama eca da varmı emin olamadım

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar resimde görülen Ls-LR soketindeki köprüyü çıkarıp 8 ve 9 nolu sokete köprü bağladım. sonrada Ls-LR soketlerine de termostatı bağladım sorun çözüldü. bundan sonra belki birisi bu konuyu araştırırsa belki yardımı olur diyerekten bu açıklamayı yapıyorum. hepinize hayırlı günler.

arkadaşlar resimde görülen Ls-LR soketindeki köprüyü çıkarıp 8 ve 9 nolu sokete köprü bağladım. sonrada Ls-LR soketlerine de termostatı bağladım sorun çözüldü. bundan sonra belki birisi bu konuyu araştırırsa belki yardımı olur diyerekten bu açıklamayı yapıyorum. hepinize hayırlı günler.

arkadaşım aynı sorunu bende yaşıyorum kombim aynı ls- lR soketleri sorunu çözdümü kombiye herhangi bir sorun yaratmadı değilmi..bu şekilde kombinin çalışmasından memnunmusun ..bilgi verirsen sevinirim teşekkürler.

Arkadaslar ufak bir dip not olarak o bahsettiğiniz kombinin kartini yalnış yerkere takılan bir termostat baglantisi yakabilir bilginize. O kombinin elektronik karti gunumuzde 800 tl civarinda bilginize. O yuzden oda termostatı bu ya ne olucak ben hallederim baglarim demeyin ufak bir cizt sesi gelirse vay halinize. bahsettiğiniz kombide birkac yerde daha koptu var dikkat edin!!! Tehlikeli!!! Her kombi tamircisi her marka kombiye termostat bağlayamazz bunu unutmayin. parametre kismina gelince eve haklisiniz. artik gunumuız kombilerinde parametre girmeden birakin termostatın calismasini kombi bile calismiyor. o yüzden işi bilen birisine birakin en hayırlısı bu

Aynı sorunu ben de yaşadım , sizin tecrübeniz benim çok işime yaradı. Çok tekekürler.

Arkadaşım ECA Euro star kombiye bağladığınız termostatın modelini yazabilirmisiniz? Ben de kombiye kablolu Termostat ilave etmek istiyorum. tecrübelerimizden faydalandığım için teşekkür ederim✋🙏🙂🙏

Merhaba
Yeşil soket LS - LR on/off çalışan herhangi bir termostat ile çalışır. ( Kablolu veya kablosuz )
Beyaz soket 1-2-4 nolu klemenslere TR21, TR100 veya TR200 termostatları bağlanır. Bu durumda kombiniz modülasyonlu çalışır. Yani alevi kısıp açarak oda sıcaklığını sabit tutar ve daha fazla tasarruf sağlar.

Ekli dosyalar

• Eurostar ZWE 24-28-4 MFA+.pdf
    3.6 MB · Görüntüleme: 5
  • Bosch TR 21 Thermostat.pdf
    214 KB · Görüntüleme: 0
  • Bosch TR 100 Thermostat.pdf
    233.4 KB · Görüntüleme: 1
  • Bosch TR 200 Thermostat.pdf
    663.4 KB · Görüntüleme: 1
  • ECA Eurostar & Whitestar Kombi Katalog.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 2

Forum istatistikleri