ebay.com dan su soğutmalı spindle istediğimizde yanında soğutma petek felan geliyormu

çok soğutmaya ihtiyacınız varsa elimde 3-4 tane eski araba klimalarından çıkma bakır aleminyum radyötörler var 20cmx20cm veya 25cmx25cm boylarında ölçmedim ama en büyüğü sanırsam 30 a 30dur iş görebilirler 15 veya 20 cmlik pc fanları ile elimde olsa gerek :)

Akyele Hocam, deneme şansınız oldu mu spindle'ı yük altında ısınma olayı nasıl ?

Hocam desene sıcak su ihtiyacı bedavaya ...

Hocam desene sıcak su ihtiyacı bedavaya ...
ahahaah çok güldüm yahu :)

akyele hocam, bu su soğutma mevzusu uzun zamandır kafamı kurcalıyordu, akvaryum pompası yeterli olur mu olmaz mı diye. Hicbir forumda da rastlayamadım bir bilgiye. Kazım hocamın fikri ve sizin videonuz çok aydınlatıcı oldu çok teşekkür ederim.
Birde sormak istediğim, ben yıllardır hep ebay den alışveriş yaparım hiç gümrüğe takılmadı henüz aldıklarım ama sizin gibi 300 doları geçen bir sipariş hiç vermedim. Gümrükten nasıl oldu da geçti bu getirttiğiniz VFD +Spindle maşallah ?

gümrükden nasıl geçti bilmiyorum ama
1 hafta sürmedi getirip teslim ettiler
sanırım gümrükçünün iyi bir anına rastladı :)
yarın bir foto eklim de görün akvaryum pompası + sürahi =su soğutma oldu
:)

Eskiden 150 dolardı 75 dolar oldu.
Ürün ticari değilse ki adedi cinsi gümrükcünün elindeki liste gibi kriterleri var , posta ile geliyorsa , pek sorun olmaz.
Şartlara göre 15 dolar olsada gümrüğe tabi olabilir.
TR de üretilip üretilmediği koruma talep edilip edilmediği gibi ayrıntılarda var.
Bir şekilde gümrüğe tabi olursa çağırırlar gidersiniz.
Kimliğiniz falan filan yanında ödeme dekontunuz gerekir , Paypal isede .
Gümrük bedelini öder alırsınız.
Gözünüzde çok büyütmeyin , %20 civarındadır ki çoğunluk bu + rakamlarla bile hesaplı olabilir.

--
Hocam kırıldım ama.
Ben kova dedim sen sürahi yaptın.
Bende bayo yapar bulaşık yıkarız diyordum meğer anca traş olacağız.
Neyse onada şükür.
Lakin şimdi okuyan bir kardeşimiz hımmm demek ki bardakda olur diye düşünse...
Kahveyi fincanda içenler, siz hele az oturun.

------
@prontobasso , agam neden güldün .
Forumda , çeşmeye dinamo takanlar var.. :)

@akyele hocam, hayırlı olsun diyim o zaman çok şık duruyor hem spindle hem VFD güle güle kullanın, terse doğru çalışması da sanırım son turda daha pürüzsüz köşeler elde etmek için faydalı olur değil mi ?
@KAZIMUĞUR hocam çok mantıklı, devir tasarruf devri :D

aslında sürahi yerine küçük bir radyatör bulup üstüne 12cm lik bir pc fanı taksanız daha rahat soğur gibime geliyor çok da komplike uğraştırıcı birşey olmaz sanki.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri