ebay.com dan su soğutmalı spindle istediğimizde yanında soğutma petek felan geliyormu

Akyele hocam, suyun içine uçan kaçan talaş spindle motoruna kısa sürede zarar verir. üzerini kapatıp bir şekilde filtreleseniz daha isabetli olur gibime geliyor.

o ebatlarda paslanmaz yada aliminyum bir kutu çok daha süper soğutur.
nerden bulurum hazır bilemiyorum
dükkanda tiner kutusu var tinerin bitmesini bekliyorum kutuya el koyacam
aslında petek pompa vs aldım ama olmadı hava boşluğu kaldı sistemde hava boşluğu olunca su dönmüyor ;
bende şimdilik böyle idare ediyorum :)

Geçenlerde kutusu hoşuma gitti diye aldığım cihazın içinden bu çıktı.Soğutma yaptığını tahmin ettim.Peltier olabilir dedim .ama bu düzenek çıktı.aluminyum soğutucuya 2 adet fanla yapılmış.giriş ve çıkışı olan.basit bir çözüm.Fikir verir diye paylaştım.

o ebatlarda paslanmaz yada aliminyum bir kutu çok daha süper soğutur.
nerden bulurum hazır bilemiyorum
dükkanda tiner kutusu var tinerin bitmesini bekliyorum kutuya el koyacam
aslında petek pompa vs aldım ama olmadı hava boşluğu kaldı sistemde hava boşluğu olunca su dönmüyor ;
bende şimdilik böyle idare ediyorum :)
Birde Akyele hocam geçen gün bu çin işi spindle ları araştırırken bir yazıya denk geldim adam spindle ı söküp fotolarını koymuş adama sormuşlar derdin neydi neden söktün diye. içine su kaçtı temizlerken demiş, naaptıysam çıkaramadım sonunda söktüm demiş.
Sanırım bunların üstleri contasız geliyor su kanallarını falan sökerken elektrik kısmına su kaçmamasına dikkat etmek lazım bi su koruması koymamışlar.
birde herkes topraksız olduğundan dem vurmuş ve şu şekilde topraklamışlar.
elektrik + su + çin malı bir arada olmaması gereken 3 unsur diyerekten.

IMG00271-20110610-1319.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri