easywiev -S200 ONLINE SİMİLASYON SORUNU

mhmtyazici

Üye
Arkadaşlar easyview mt 6070 ih ile s200 bağlantısını yaptım ama online olamıyorum plc hatası alıyorum bu bağlantıyı yapan varmı acaba ..pc ile hmı arası kablo rs 232 mi rs 485 mi olmalı bağlantı pinleri nedir acaba

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tam olarak ne yapmak istiyorsun. Online simulasyon mu yoksa s7200 ile panelimi haberleştirmek.

pc üzerinden online similasyon du ama rs 232 -rs 485 convertör ile oluyormuş yaptım ama convertör bozuldu ve kaldı ama deltada bir sorun yok teşekkürler...

ahmet bey teşekkürler paylaşımınız için bu bilgiler mevcut bende ve bu bağlantı hmı-plc bağlantıları ama pana pc -plc bağlantısı lazım sıkıntım s200 rs485 üzerinden haberleştiği için pc de rs 232 olduğu için rs232-rs485 convertor olması gerekli ama usb üzerinden online similasyon usp-ppı kablo üzerinden yapabilen varmı acaba bunu merak ediyorum...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri