E-PLAN P8 Terminal Diagram Yeni Form Oluşturma

Merhaba,

P8'de klemens dizimi için(.f13) yeni form oluşturdum, fakat aşağıdaki gibi bir sorunla karşılaştım:

XI grubu klemens dizimini oluşturmak istediğimde, klemensleri her sayfaya ayrı ayrı çıkartıyor.

EPLAN'ın kendi standart fomlarındaki gibi klemens numaraları sırası ile alt alta ya da yan yana oluşmuyor.

Bunun ayarını nereden yapacağımı bulamadım. Yardımcı olabilir misinz?

Kolay gelsin.

Ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir.

T1-T2 çift sekonderli trafolar. X4 klemens grubu sadece T2'ye bağlanmıştır. T1'e X1 ve X2 klemensleri bağlanmıştır.

4-4.a-4.b-4.c-4.d-4.e sayfalarını, X4.4 resminde görebilirsiniz. Bu sayfalarda X4 klemens grubunun 6 adet klemensi ayrı ayrı sayfalarda rapor olarak çıkıyor. Benim yapmak istediğim sadece 4 numaralı sayfada hepsinin sıra ile(1-2-3-4-5-6) gitmesi.

Ekli dosyalar

• T13 form.PNG
    T13 form.PNG
    18.4 KB · Görüntüleme: 97
  • klemensler.PNG
    klemensler.PNG
    9.8 KB · Görüntüleme: 81
  • X1.1.PNG
    X1.1.PNG
    12.7 KB · Görüntüleme: 74
  • X1.2.PNG
    X1.2.PNG
    17.7 KB · Görüntüleme: 64
  • X4.1.PNG
    X4.1.PNG
    17.9 KB · Görüntüleme: 60
  • X4.4.PNG
    X4.4.PNG
    22.1 KB · Görüntüleme: 58
F13_001 formunu kullanınca bende böyle çıkıyor.

Ekli dosyalar

• terminal.png
    terminal.png
    212.3 KB · Görüntüleme: 46
Evet haklısınız EPLAN'ın kendi formunu kullanınca bu şekilde oluşuyor. Ben .f13 tipinde kendi diagramımı oluşturmak istediğim zaman; terminal 1 bir sayfaya, terminal 2 diğer sayfaya çıkıyor ve bu böyle devam ediyor.

Bunları tek bir sayfada(yan yana ya da alt alta) çıkartmak için ayarlarda bir yeri gözden kaçırıyorum sanırım ama bulamadım çözümü.

eplanın bu formunu iyi incelemen gerekiyor yada eplanın orjinal formunu kopyalayıp üzerinde değişiklik yaparak ilerlemeye çalış bence.Genelde sıfırdan bir antet veya form oluşturmayı göstermiyorlar kısa yol olanı kopyala düzenle mantığı öğretiliyor.

Teşekkürler. Ben de o yola başvuracağım galiba.

Bende bu şekilde çıkıyor.

Ekli dosyalar

• TERMİNAL.png
    TERMİNAL.png
    185.3 KB · Görüntüleme: 53
Hayır bu şekilde yan yana çıkartmak istiyorum

Ekli dosyalar

• klemens dizisi.PNG
    klemens dizisi.PNG
    13.3 KB · Görüntüleme: 77

Forum istatistikleri

Konular