E plan p8 potansiyel oklar

Merhaba dostlar, bir sorunum var acil yardımcı olursanız çok sevinirim.

Başkasının önceden çizdiği bir projeyi açtım ve aynı isme sahip potansiyel okların, birinin yönünü değiştirdiğimde ( örneğin türev a dan b ye geçtiğimde ) diğer okta değişiyor. Aynı isme sahip oklar ikiz gibi davranıyor bunu nereden iptal edebillirim ?

İşin kötü yanı benim ayarlarımı da bozdu açtığım proje, yeni proje oluşturduğumda da aynı sekılde davranıyor.

Ensar Bey Merhaba.
Numaralandırmada bir sorun olacak.İlginize teşekkürler

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17.3 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba,

Seçenekler -> Ayarlar dan resimdeki yeri tiklerseniz eski haline gelecektir.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• KontrolKalemi.png
    KontrolKalemi.png
    33.9 KB · Görüntüleme: 127
Ensar Hocam merhaba, aşağıda eklediğim bir resim var. Numaralandırma yapıyorum ve numaranın hem sigorta çıkışında hem drive girişinde çift olarak atanmasını istiyorum.

Aynı numaralardan çift çıkması gerekir ki numara listesi üretim ile tam olarak örtüşsün. Umarım anlatabilmişimdir.

Şimdiden teşekkür ederim.
kk_eplan.png

Ensar Hocam merhaba, aşağıda eklediğim bir resim var. Numaralandırma yapıyorum ve numaranın hem sigorta çıkışında hem drive girişinde çift olarak atanmasını istiyorum.

Aynı numaralardan çift çıkması gerekir ki numara listesi üretim ile tam olarak örtüşsün. Umarım anlatabilmişimdir.

Şimdiden teşekkür ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 64859
Ekli resim deki işaretlemeyi yaparsan bağlantı başına numara atar

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15.4 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba Hocam, bu bahsettiğiniz ayarla, bağlantı düz bir çizgi ise işe yaramıyor. Düz çizginin haricinde ki bağlantılarda işe yarıyor. Bu şekilde çizim zorluğu getiriyor malesef.

Eğer amacınız kablo numaralarını üretim ile proje üzerindeki sayıyı tutturmak ise bu mümkün değil.
Kablo numaralarını üretim verilerini dışa aktar yaptığınızda liste üretime göre -1 çıkıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri