E-plan da Gridleri nasıl iptal edebilirim ?

meo.1907

Üye
Arkadaşlar merhaba ben de e-plana yeni başladım size bir soru sormak istiyorum?

Cihaz bağlantı noktalarını istediğim yere konumlandıramıyorum ya sola gidiyor ya sağa ve ben bunu istemiyorum. Bu problemi nasıl aşabiliriz.

Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    8.7 KB · Görüntüleme: 7
  • 2.PNG
    2.PNG
    7.3 KB · Görüntüleme: 7
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba ben de e-plana yeni başladım size bir soru sormak istiyorum?

Cihaz bağlantı noktalarını istediğim yere konumlandıramıyorum ya sola gidiyor ya sağa ve ben bunu istemiyorum. Bu problemi nasıl aşabiliriz.

Teşekkürler..

Rda2pt.png

Teşekkür ederim kardeşim :)

Bir şey daha sormak istiyorum bu cihaz bağlantı noktasını nasıl scale edebilirim çok büyük? :/
gridleri iptal edersen , baglantıları yapamazsın, grid A Seçeneği ile devam edin,,,
Hocam Teşekkür ettim :)
Arkadaşlar ben cihaz bağlantı noktasını scale etmek istiyorum gereğinden büyük ya da küçük oluyor bazen bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    6.2 KB · Görüntüleme: 4
Cihaz çizerken, blackbox kullanılıp, hemen yanındaki pinlerle bağlantı noktaları oluşturulacak, kütüphanedeki semboller ve pinler, boyutları standart geliyor, scale işlemiyor, lüzumuda yok,, fakat soldaki proje ağacından çalıştığınız sayfaya sağ tıklayıp, propertisten, scale-ölçek datasını bulup, bu 1-1 geliyor, 1-2 yaparsanız butun sembollerin ölceği değişir,,,, sonra bu programı kullanmıyorsanız, işiniz bu değilse hiç bulaşmayın, adamı ihtiyarlatır,,, kolay gelsin,,,,,,

Cihaz çizerken, blackbox kullanılıp, hemen yanındaki pinlerle bağlantı noktaları oluşturulacak, kütüphanedeki semboller ve pinler, boyutları standart geliyor, scale işlemiyor, lüzumuda yok,, fakat soldaki proje ağacından çalıştığınız sayfaya sağ tıklayıp, propertisten, scale-ölçek datasını bulup, bu 1-1 geliyor, 1-2 yaparsanız butun sembollerin ölceği değişir,,,, sonra bu programı kullanmıyorsanız, işiniz bu değilse hiç bulaşmayın, adamı ihtiyarlatır,,, kolay gelsin,,,,,,
Malesef işim bu. Autocad biliyorum ama iş yerinden e-plan'la çizmem istendi öyle ya da böyle öğrenecez.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim :)

bu programın eksiği yok fazlası var, carrefur marketleri gibi içinde kendimizi kaybediyoruz, çizmeyi birkaç günde öğrenilir, flotframe, form, report kısımları zor,,,,

çizim esnasında bir nesneyi bir yere bağlamak için ctrl basılı tutup klavyedeki ok tuşları ile istediğiniz yönde en yakın bağlantıya tutturabilirsiniz. kolay gelsin.

Arkadaşlar yeni bi sorum olacak. Bu e-planda autocad gibi explode var mı? bir de bu bağlantı noktalarının rengini nasıl değiştirebilirim. İnternette ekteki baktım denedim ama olmadı :/

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    110 KB · Görüntüleme: 5
Bu komut, altiumdaki net atama benzeri, bununla renk ve cizgi sekli degisir, islem bitince , bir guncelle butunu var, ona tiklayin,

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri