DYN11 de N'nin Anlamı Nedir?

Teşekkürler
Elektrik mühendisi iseniz elektrik makinaları veya benzeri konu içeriğine sahip dersi almış olmanız gerekir.Bence geçmiş ders notlarınızı karıştırsanız yukarıda anlatılanlardan fazlasını öğrenmiş olursunuz.
Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba bu dyn ve yzn bağlantı gruplarını trafonun izolatörler inden anlasilabilir mi?
Çalıştığım yerde artık insanlar trafoya baktığı anda bağlantı grubunu söylüyorlar nasıl yapıyorlar
Çalıştığım yerde artık insanlar trafoya baktığı anda bağlantı grubunu söylüyorlar nasıl yapıyorlar

İzolatörden anlaşılmaz.Etikete bakmadan
söykeyenler % 50 ( standart trafolarda )
atmış ! olurlar.Normal trafolarda bağlantı
gurubu ya Dyn 5 veya Dyn11 olur.Genel
olarakta Dyn 11 olarak üretim yapılır.

Yzn 11 bağlantı şeklı TEİAŞ tarafından belirlenmiş değerlere göre 160 KVA'lık trafolara kadar olması gerekn bağlantı gurubudur.
Y(pirimeri yıldız) z (sekonderi zikzak) n ise nötr hatının uçlarının zikzak bağlantıdan dışarıya alındıgını belirtir. 11 ise sargılar arasındakı acı farkıdır. 11x30=330

Dyn 11
bağlantı şeklı TEİAŞ tarafından belirlenmiş degerlere göre 160 KVA'LIK trafolardan daha buyuk güçdeki trafıkar için olması gereken bağlatı gurubudur.

D (primeri üçgen) y( sekonderi yıldız) n ise nötr hatının yıldız bağlantısından dışarıya alındıgını gösterir. 11 ise açı farkını bulmamıza yarar oda 11x30 =330
çok teşekkür ederim hocam öğrenciyim aydınlanmak için araştırdım ve en basit ve mantıklı şekilde anlatmışsınız

Trafo bağlantı gruplarından DYN11'de N'nin anlamı nedir? Bu trafo grubunda çekirdek topraklaması diye bir şey var mıdır? Varsa açıklayabilir misiniz?
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Teşekkürler.
Merhaba
DYN11
Açılımı :
Primer tarafı üçgen bağlı
Sekonder Tarafı ise Yıldız ve Nötr olan Trafodur.
11 ise faz açısıdır . 11*30 = 330 derece
bir de Doğru yazılımı Dyn11 olmalı..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri