DVR mı? DVR Kart mı?

Halo16

Üye
Arkadaşlar bulunduğum fabrikada daha önce 8li dvr kart sistemi ile kamerakayıt sistemi vardı.ancak patronumuz çok sık seyhat ettiği ve seyhatlerinde kameralarıgörememesi gibi sebeplerle ve sık sık bilgisayarın kilitlenmesi uzun süreli kayıt alamamaı gibi sebeplerle bu sistemi kaldırıp yerine 16lı 4tb 4 tane hard diskli bir Dunloop DVR cihazı koydurduk ancak bu cihazlada içeriden iç ıp ile bilgisayarlardan bazen seyredebiliniyor bazen seyredilemiyordış ıp ilede yetki verilen kişiler ancak girebiliyor sisteme ancak 16 kameranın ancak 4 yada 5 kamerası seyredilebiliniyor.Şimdi patron Amerikada oradan fabrikaya bağlanmak istediğinde sadece 4 kameranın gönsterme si sebi ile Dvr cihazını geri iade ettiriyor Bana şimdi sorunsuz dışarıdan ve içeriden geriyedönük ve canlı herzaman devrede olabilecek hangi sistemi önerirsiniz.bana yardımcı olursanız sevinirim.

16 kanalı dışardan seyredebileceğin dvr cihaz yok değerli arkadaşım 1. sınıf dvr kart kullanıcaksınız dunlop vguard bu işin duayenleridir ati ekran kartlı çift çekirdekli en az 2 gbyte rami olan makina ile dvr kartı kullanıcaksınız.

16 kanalı dışardan seyredebileceğin dvr cihaz yok değerli arkadaşım 1. sınıf dvr kart kullanıcaksınız dunlop vguard bu işin duayenleridir ati ekran kartlı çift çekirdekli en az 2 gbyte rami olan makina ile dvr kartı kullanıcaksınız.
Bu dediğinizi açabilirmisiniz, bizde 16 kanal DVR cihazı var, ethernet özelliği mevcut. Internetten izlemeyi düşünüyordum, 16 kanalı neden dışarıdan izleyemeyiz?

Hayır 16 kanallı dvr kaydedici var ancak verim alamadık her kullanıcıda dışarıdan seyredilen kanallar yarı yarıya düşüyor bunun önüne geçemiyoruz.yani 1kişi içerden seyrederken 1kişi dışarıdan bağlanırsa dışarıdan seyreden 16 değil 5 yada 6 kamera seyredebiliyor.onun için verim alamadık.

http://www.samsungcctvusa.com/files/upload/SVR-1680C-Spec.pdf adresinde yer alan kayıt cihazı çok kullanışlı bir cihazdır, tavsiye ederim.

Bu arada sizin yaşadığınız sorun gerçekten çok ilgimi çekti. Cihazın Built-in-web server kısmında bir problem olabilir. Mutlaka aklınıza gelmiştir ama cihazı aldığınız yere bakılması için verdiniz mi? Ya da maskelenmiş bir ağ içerisinde ise, yetkilendirme problemi olabilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ama eğer farklı yaklaşımlar varsa tecrübe adına öğrenmek isterim.

Saygılarımla,

http://www.samsungcctvusa.com/files/upload/SVR-1680C-Spec.pdf adresinde yer alan kayıt cihazı çok kullanışlı bir cihazdır, tavsiye ederim.

Bu arada sizin yaşadığınız sorun gerçekten çok ilgimi çekti. Cihazın Built-in-web server kısmında bir problem olabilir. Mutlaka aklınıza gelmiştir ama cihazı aldığınız yere bakılması için verdiniz mi? Ya da maskelenmiş bir ağ içerisinde ise, yetkilendirme problemi olabilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ama eğer farklı yaklaşımlar varsa tecrübe adına öğrenmek isterim.

Saygılarımla,

Samsunglar güzel bir okadar da pahalı sistemlerdir,
Kullandığım bir dvr tavsiye edebilirim fiyat/performans değerleri iyi şuan 8 ayrı dvr'ı yani 128 kamerayı tek merkezden problemsiz olarak izliyoruz..
CR-6326 Corbel DVR-16 Kanal-Görünütleme 400 fps-Kayıt 400-H264 - United Security - Alte Elektronik

Samsunglar güzel bir okadar da pahalı sistemlerdir,
Kullandığım bir dvr tavsiye edebilirim fiyat/performans değerleri iyi şuan 8 ayrı dvr'ı yani 128 kamerayı tek merkezden problemsiz olarak izliyoruz..
CR-6326 Corbel DVR-16 Kanal-Görünütleme 400 fps-Kayıt 400-H264 - United Security - Alte Elektronik

Ben bu cihazdan son 2 ayda 20 ye yakın bağladım. Ekonomik çözümler için getirdiler. Cihazın Iphone'dan görüntüsü iyi. Stabil çalışıyor. Diğer kore malları daha kalite cihazlar ama ucuz iş yaptırmak isteyen müşterilere birebir..

bullwark 16 ch dvr

H.264 getirdiler Bullwark olarak yeni. Henüz denemedim ama bundan öncekiler artık eski teknolojiydi zaten zamanı gelmişti. Bullwarkları denedin mi yenilerini yoksa öncekileri baz alarak mı bullwark dedin. Öncekiler çünkü yanılmıyorsam MJPEG sıkıştırma formatındaydı.

Arkadaşlar bulunduğum fabrikada daha önce 8li dvr kart sistemi ile kamerakayıt sistemi vardı.ancak patronumuz çok sık seyhat ettiği ve seyhatlerinde kameralarıgörememesi gibi sebeplerle ve sık sık bilgisayarın kilitlenmesi uzun süreli kayıt alamamaı gibi sebeplerle bu sistemi kaldırıp yerine 16lı 4tb 4 tane hard diskli bir Dunloop DVR cihazı koydurduk ancak bu cihazlada içeriden iç ıp ile bilgisayarlardan bazen seyredebiliniyor bazen seyredilemiyordış ıp ilede yetki verilen kişiler ancak girebiliyor sisteme ancak 16 kameranın ancak 4 yada 5 kamerası seyredilebiliniyor.Şimdi patron Amerikada oradan fabrikaya bağlanmak istediğinde sadece 4 kameranın gönsterme si sebi ile Dvr cihazını geri iade ettiriyor Bana şimdi sorunsuz dışarıdan ve içeriden geriyedönük ve canlı herzaman devrede olabilecek hangi sistemi önerirsiniz.bana yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunuzun yanıt kısmına geçmeden önce hatırlatmak istediğim bir konu var arkadaşlar.Uygun maliyet kalemiyle bir cihaz almakla,ucuz cihaz almak arasında çok fark var.Örneklerde ya da kısa bir araştırmayla gördüğünüz gibi DVR başlığı altında birçok cihaz var.Görünüşte hepsi aynı ama aynı çözümü sunuyor mu,aynı standartlara sahip mi,hangi çalışma koşullarına sahip,hangi çevresel etkenlere duyarlı vs vs.bu maddeleri inanılmaz seviyede çoğaltabilirsiniz.Bunun için ihtiyaca yönelik çözüm kullanmaktır her zaman en makulu.

Anlaşılan orta ölçekli bir sistem sözkonusu kullanmış olduğunuz.Dışarıdan izleme ve network izleme yapılmakta.Dolayısıyla network desteği kuvvetli bir cihaz kullanmalısınız.IP Topolojisi üzerinde çok iyi çalışmalı ve gömülü yazılımınin stabil olması gerekli.Önerim bir arkadaşımında önerdiği samsungtechwin ürünleri olabilir,dedicatedmicros ürünleri olabilir,honeywell ya da geutebrück ürünleri olacaktır.Bu markaların ürünlerinden kesinlikle sorun yaşamayacağınızı belirtirim.(Tabi bu cihazların sizlere yeterli verimi verebilmesi için network bant genişliğiniz,dışarıya çıkış upload/download kapasitelerinizin yeterli olduğunu varsayıyorum)

Aynı anda şu kadar kamera izlenmez gibi bir açıklama vardı bu ürüne yönelik bir cevap olabilir,ya da arkadaşımız açarsa sevinirim,benim hic sorun yasamadığım bir konudur izlenen kamera sayısı..

Her zaman soru ve sorunlarınıza yardımcı olabilmek gayesiyle,

Saygılar sunarım

Emre Altun

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,229
Son üye
MUSA12

Yeni konular

Geri