dvr görüntüsünün dağıtımı

herkese merhabalar.benim sıkıntım şudur.4 kanal dvr kayıt cihazının görüntüsünü binanın müşterek anten tesisatına bağlayıp tüm dairelerin kameraları izleme olanağı mümkünmüdür bunu öğrenmek istiyorum.toplamda iki kamera var ve bunların herbirini ayrı ayrı kanallar şeklinde izleme mümkünmüdür.
yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.bağlantı şekliyle ilgili açıklayıcı olabilirseniz memnun olurum.şimdiden herkese teşekkürler

Sn.furiouswolf,DVR nizin arkasında kompozit tv,s video veya spot çıkış olarak görüntü alabileceğiniz bir çıkışı muhtemelen vardır.Var ise buradan aldığınız video sinyalini,RF sinyaline çevirerek ortak anten santralına girerek amacınıza ulaşabilirsiniz.DVR arkasında çıkışınız yok ise,kameralardan gelen sinyali T BNC connektör ile ikiye bölersiniz.Bir ucunu DVR ye diğer ucu Video distrübütöre girersiniz.Yani fazladan bir video dağıtıcı kullanmak zorunda kalırsınız.Video sinyalini RF radyo frekansına çevirmek için ayarlı bir RF modülatör satın almalısınız.Kameraları ayrı kanallardan izlemek isterseniz RF modülatörün çift girişlisini bulmanız lazım varmı bilmiyorum.Tahminimce olması gerekir.

çok teşekkür ederim.ben bu uygulamayı sanırım bir hafta içinde yapıcam.takıldığım yerde tekrar size dönebilirmiyim?
bir de sinyal zayıflaması filan olur mu acaba?14 kullanıcı var çünkü.
ilginiz için tekrar teşekkür ederim

Sn.furiouswolf,yardımcı olabilirsem büyük mutluluk duyarım.Genelde apartman kapı önlerine bir kamera konulup,bu kameradan alınan video sinyali,RF modülatöre(akıllı kutu)giriliyor.RF çıkışı ise TV santralına giriliyor.Piyasada 10-15 TL ye satılan akıllı kutular çoğu zaman sorun çıkarmıyor.Bu mesafeye,santralın kalitesine,santraldan dairelere giden kablonun kalitesine vs.bağlı bir durum.RF modülatörlerin çıkış sinyal gücünün ayarlanabildiği modeller kullanılarak veya video sinyalinin video dağıtıcı ile güçlendirilmesi ile sorun ortadan kalkıyor.Santral olduktan sonra kullanıcı sayısının önemi yok.

arkadakım bir kamera olsaydı tv santrallerinin nerdeyse tamamında var video girişi ama 4 kamera diyorsun aynı andan izleyeceklerse buda mümkün yukarıda arkadaşın bahsettiği rf modülleri olabilir ama birzpalıya gelir çünkü basitleri başını ağrıtır sürekli izleyicinin sayıcı önemsiz santralin kalitesine göre ve araya koyacağın yükselticiye göre deişir eğer körüntüleri aynı anda deilde sırayla sıralı olarak belli bir süre izleteceksen bu çok daha kolay bir elektronik devre tasarlayan kişi bul sana 4 kanalı sırayla aktif eden bir kart yapar öyle pahalı da olmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri