DVP PLC Bağlantı

aks_fazli

Üye
selam arkadaşlar..
Delta PLC ye laptop dan bağlanamıyorum fakat destop tan bağlanabiliyorum com rs232 ceviricimde sağlam başka plclere bağlanabiliyorum fakat deltaya birtürlü bağlanamadım.
yardım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
adreslerim com1 7-even-1-9600 1 ve 0 ilede denedim

kardeş plc port adresi ile laptop iletişim port adresinin aynı olması ve hızlarının da aynı olması gerekir.

bilgisayarın com 1 de pld de com 1 secili
bilgisayardaki saniyedi bit sayısı 9600 veribiti 8 eşlik:yok durum biti:1 akış denetimi :yok

Merhaba,
Bilgisayarınızın RS-232'den bağlı olduğu com port numaranızı ve protokol ayarlarınızı doğru bir şekilde girmeniz durumunda herhangibir durumla karşılaşmadan sağlıklı bir şekilde bağlanabilirsiniz.Burada dikkat edilecek diğer bir nokta ise plc'nin istasyon numarasıdır.Doğru istasyon numaasında arama yapmalısınız.
İyi çalışmalar.

merabalar delta PLCile lookout tan yada labwiev den Scada haberleşmesi yapmak istiyorum nasıl yapabilirim acabayardımcı olabilirmisiniz rica etsem.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri