DVD/RW DVD yazıyor ama CD yazmıyor ?

Arkadaşlar selamun aleyküm hayırlı geceler bir tane asus x61sf laptopum var daha önceden cd yada dvd yazarken hiç problem olmuyordu ikisini de çatır çatır yazabiliyordum...

Ama şimdi DVD yazarken hiç bir sorun yok ama cd yazamıyorum. Olay şöyle gerçekleşiyor...

Nero yu açıyorum her zamanki cd yazdığım gibi bütün detayları aynı olmak şartı ile cd ye yazacağım verileri yada müzikleri seçiyorum.
Normal yazma işlemindeki gibi ileri ileri diyor yazım hızı kısmını geçiyorum ve yazma işlemi başlıyor herşey normalmiş gibi yazıyor yazıyor sonunda çıt diyip cd yi dışarı veriyor ama neroyu kapadıktan sonra cd yi tekrar takıyorum ama bakıyorum ki boş cd diyor...

Arkadaşlar acaba sizce sorunum ne olabilir ?

başka bi yazılımla denedin mi yazmayı. nero ile ilgili bi sorun olabilir.

Nero nun 7 versiyonundan itibaren 10 versiyonuna kadar denemeler yaptım nero amca ile ilgili bi sorun değil çünki windowsun kendi sihirbazında da aynı dalavereyi yapıyor...

ilginç bi sorun :)

dvd de cd yakma özelliği olmama durumu olabilir yada cd hızı tutmaz çok oluyor alırsın cd yi yakmaz la olum sen dvd yakıyon yok yakmaz hangi tip hangi hızda cd dvd yakıyor nero ile kontrol edebilirsin -+ R RW 52 2-49 gibi tanımsal değerler boşuna tanımadığı bir formatı yakmaya çalışma zaman ve para (cd) kaybı cd dvd seçiyor şerefsizler

buna benzer bi sorunda bende var.
(LG-super multi)
bi süre öncesine kadar dvd rw sadece cd okuyabiliyordu hiç bir dvd yi açamıyordu.

şuanda ise sadece dvd okuyup yazabiliyor.
fakat hiç bir cd yi açamıyorum cd room boş görünüyor tabi aynı şekilde yazdırmak için koyduğum boş cd leride tanımıyor.

buna benzer bi sorunda bende var.
(LG-super multi)
bi süre öncesine kadar dvd rw sadece cd okuyabiliyordu hiç bir dvd yi açamıyordu.

şuanda ise sadece dvd okuyup yazabiliyor.
fakat hiç bir cd yi açamıyorum cd room boş görünüyor tabi aynı şekilde yazdırmak için koyduğum boş cd leride tanımıyor.

slm bir sey sorcam ne gibi bir yöntem yaptınız dvd yazmayı başardınız biraz bilgi verirseniz iyi olcak ii çalışmalar

windows-7 yi kurdum
tabi dvd sorunum olduğu için kurmadım daha önceden xp kullanıyordum tesadüfen 7 yi kurdum. şuanda sadece dvd yazabiliyorum. '' cd okuma ve yazma yapamıyorum ''

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri