Duman Dedektörüyle fan çalıştırma

merhaba, 220v u röle yardımıyla denedim, kaçırıyor yani röle üzerinde atlama oluyor. dedektörün kontağı nc iken avometreyle ölçtüğümde 0,51ohm görüyorum, değer tam kapalı devre değil bu da dedektörün yangın paneline göre tasarlanmış olmasından olsa gerek, panele sinyal gönderiyor. bunun için dedektöre kuru kontak sağlayacak yardımcı röle bulmak lazım. katılıyomusunuz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba, 220v u röle yardımıyla denedim, kaçırıyor yani röle üzerinde atlama oluyor. dedektörün kontağı nc iken avometreyle ölçtüğümde 0,51ohm görüyorum, değer tam kapalı devre değil bu da dedektörün yangın paneline göre tasarlanmış olmasından olsa gerek, panele sinyal gönderiyor. bunun için dedektöre kuru kontak sağlayacak yardımcı röle bulmak lazım. katılıyomusunuz.

aynen öyle dedektörün kontaklarının 220V u geçiremeyeceğini düşündüğümden son mesajlarımda bir röle daha eklemek gerekir dedim...dedektör kontaklarından 12 Volt geçirerek bir röle çektir o çeken rölenin kontaklarından da zaman rölesini çalıştır...;)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri