Dsc panel

Merhabalar evimde dsc panel kullanıyorum ve bir alarm merkezinden alarm bildirme hizmeti alıyorum. Bütün bölge alarmlarım panel alarmı olarak bildiriliyor sanki bir bölge değilmiş gibi. Bölge isimlerini tanımlamışlar sistemlerine giriş kapı manyetik kontak, hareket dedektörü, duman dedektörü vs.. ancak bölge alarmlarının panel alarmı olarak düştüğünü panelin programlamasında bir sıkıntı olduğunu bildirdiler. Ancak durumu çözemedik. Alarm bildirimi aldığım şirketin paneli değil dsc dolayısıyla programlamasını da bilmiyorlar. Ben az çok bölge açma kapama işlemlerimi *8 ve mühendislik kodumla yapabiliyorum. Biri bana buradaki hatayı bildirirse yapabilirim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum

malesef kitapcık yanımda degil tam kodlarını veremiyorum,ancak yapman gereken haberlesme protokolu CONTACT_ID veya SIA olacak ve ayarlar kısmında otamatic reporting code olursa bütün bilgiler alarm merkezine düşer.Yanlız unutmayinki DSC panel epeyce özellikleri olan ve profesyonel birileri tarafından adam akıllı programlanması gereken bir panel.iki satır programlamayla mercedes özelliklerindeki aracı tofaş gibi kullanmıs olursunuz(gerci kullanıcı bunun pek farkına varmaz)

malesef kitapcık yanımda degil tam kodlarını veremiyorum,ancak yapman gereken haberlesme protokolu CONTACT_ID veya SIA olacak ve ayarlar kısmında otamatic reporting code olursa bütün bilgiler alarm merkezine düşer.Yanlız unutmayinki DSC panel epeyce özellikleri olan ve profesyonel birileri tarafından adam akıllı programlanması gereken bir panel.iki satır programlamayla mercedes özelliklerindeki aracı tofaş gibi kullanmıs olursunuz(gerci kullanıcı bunun pek farkına varmaz)
Merhabalar sanırım yanlış ifade ettim, alarm merkezine düşüyor protokolde hiç bir sıkıntı yok. Bende de kitapçığı mevcut bütün programlamasını baştan yapabilirim ancak bu sıkıntı çok ekstrem. Alarm merkezine düşen alarm panel panik alarmı gözüküyor ancak ben kapımı açmış oluyorum. Denedim kaç kere. Yani alarmın düşmesinde bir sıkıntı yok protokol hatası da vermiyor
Yani sinyal problemi değil lx modulü programlaması tam ancak bölgelerin isimleri düşmüyor.

cihaz herseferinde aynı bilgiyi gönderiyorsa ve baska bir panel takıp onunlada aynı bilgi gönderiliyorsa alarm merkezinde problem var demek,kendinizi fazla zorlamayın derim.zaten paneller formatlanmıs rakamlar gönderir,merkez bunların herbirine kendisi atama yapar.Dedigim gibi yapacagınız en iyi deneme paneli degistirip kontrol etmek,sonra sorunun kimde oldugu ortaya cıkmıs olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri