dsc 1616 panel 5501 keyped montaj yardım

wassago

Üye
dsc 1616 alarm panali ile
2 adet pır dedektörü 1.pır 1. katta 2.pır 2. katta olacak şekilde
1 adet manyetik kapı kontağı giriş kapısına
2 adet panik butonu
1 adet duman dedektörü
1 adet cam dedektörü
1 adet darbe sensörü
1 adet dahili siren
1 adet harici siren

arkadaşlar bu şekilde bir dostumun işyerine alarm sistemi kuracagım bilgisayar dvr kartı ile pek çok kamera sistemi kurdum ama bu alarm işi biraz karışık geldi
netden bir takım dsc klavuzları buldum ama bu işi ilk kez yapacaklar için karışık ağır geldi biraz.
şimdi bu panel haber alma merkezine bağlı olacak şekilde kurulacak ve sabotaj korumalı olmasını istiyorum.kablo kesilmesine tel hattı kesilmesi gibi
ama panelde 6 zon girişi var pır dedektöreri ayrı katlarda olduğu için ayrı zonlara bağlamam gerektği söylendi o zaman zon yetersiz geliyor bana bunların bağlantılarını nasıl yapabileceğimi izah ederseniz çok memnun olurum.
netden baktığım kadarı ile dış sirende zona bağlanmalıymış dsc 1616 ile bu işi nasıl yapabilirim eğer çok zoda kalısam mecburen zon çoğaltma aparatı almak zorunda kalacağım

seri yapacaksın yada dsclerde 1 tane ek zone var onu aç

pırları seri yapıp bi zone a, panik butonlarını da seri yapıp bir zone a girersen 6 zone yeterli olur...

pırların ayrı katlarda olması zonelarının da ayrı olmasını gerektirmez.. sadece pırlardan alarm geldiğinden hangi kattan geldiğini anlayamazsın o kadar... ya 1. katır ya da 2. kat. ama bunun bence pek o kadar da bir öenmi yok. güvenlik sağlansında gerisi önemli değil derim ben..

pırların ayrı katlarda olması zonelarının da ayrı olmasını gerektirmez.. sadece pırlardan alarm geldiğinden hangi kattan geldiğini anlayamazsın o kadar... ya 1. katır ya da 2. kat. ama bunun bence pek o kadar da bir öenmi yok. güvenlik sağlansında gerisi önemli değil derim ben..

bence yanlıs bılgılendırme yapıyorsun arkadsım yanyana koymadıgın muddetce ayrı zone yapman daha uygun olacak expander kart kullanırsın bir tane işin çözülür veya manyetik kontaklarını kablosuz kullan

dsc 1616 alarm panali ile
2 adet pır dedektörü 1.pır 1. katta 2.pır 2. katta olacak şekilde
1 adet manyetik kapı kontağı giriş kapısına
2 adet panik butonu
1 adet duman dedektörü
1 adet cam dedektörü
1 adet darbe sensörü
1 adet dahili siren
1 adet harici siren

arkadaşlar bu şekilde bir dostumun işyerine alarm sistemi kuracagım bilgisayar dvr kartı ile pek çok kamera sistemi kurdum ama bu alarm işi biraz karışık geldi
netden bir takım dsc klavuzları buldum ama bu işi ilk kez yapacaklar için karışık ağır geldi biraz.
şimdi bu panel haber alma merkezine bağlı olacak şekilde kurulacak ve sabotaj korumalı olmasını istiyorum.kablo kesilmesine tel hattı kesilmesi gibi
ama panelde 6 zon girişi var pır dedektöreri ayrı katlarda olduğu için ayrı zonlara bağlamam gerektği söylendi o zaman zon yetersiz geliyor bana bunların bağlantılarını nasıl yapabileceğimi izah ederseniz çok memnun olurum.
netden baktığım kadarı ile dış sirende zona bağlanmalıymış dsc 1616 ile bu işi nasıl yapabilirim eğer çok zoda kalısam mecburen zon çoğaltma aparatı almak zorunda kalacağım

merhaba
sirenleri 1.zone olarak
panik butonlarını seri bağlayarak 2. zone olarak
manyetik kontağı 3.zone olarak
pırları seri bağlayarak 4. zone olarak
duman dedektrörünü 5.zone olarak
darbe ve cam dedektörünü seri bağlayarak 6.zone olarak bağlayınız
saygılarıma

alarmcı altanın dediği gibi yapman en doğrusu tabiiki fakat katları ayırmak istersen darbe cam ve manyetik kontakları tek zone bağlayabilirsin diğer boştaki zonada 2. katın pırlarını yine seri bağlayarak tamamlaya bilirsin . kafanın karışmaması içinde:

1.zona= 1. kattaki pır
2.zona=2. kattaki pır
3.zona= panik butonu
4.zona=manyetik kontak,cam ve darbe sensörü
5.zona= harici siren
6.zona= duman dedektörü ve sabotaja karşı koruma için kullanacağın malzemelrin tamper yazılı cıkıslarını seri bağlantı yaparak girebilirsin .her bölgeyi sırasıyla tamamlarsan kafanda karşmaz .hatta renklı bantlarla her bolgeyı ayırıp renklerın neldoğunuda bir kagıda yazıp yapıstırısan ilerde servise geldiğinde sana buyuk kolaylık olur kardeş.şimdiden kolay gelsin

alarmcı altanın dediği gibi yapman en doğrusu tabiiki fakat katları ayırmak istersen darbe cam ve manyetik kontakları tek zone bağlayabilirsin diğer boştaki zonada 2. katın pırlarını yine seri bağlayarak tamamlaya bilirsin . kafanın karışmaması içinde:

1.zona= 1. kattaki pır
2.zona=2. kattaki pır
3.zona= panik butonu
4.zona=manyetik kontak,cam ve darbe sensörü
5.zona= harici siren
6.zona= duman dedektörü ve sabotaja karşı koruma için kullanacağın malzemelrin tamper yazılı cıkıslarını seri bağlantı yaparak girebilirsin .her bölgeyi sırasıyla tamamlarsan kafanda karşmaz .hatta renklı bantlarla her bolgeyı ayırıp renklerın neldoğunuda bir kagıda yazıp yapıstırısan ilerde servise geldiğinde sana buyuk kolaylık olur kardeş.şimdiden kolay gelsin
merhaba
sayın cctvboss tbiki değişik balantılar söz konusudur ancak burada önemli bir sorun var siz kapı manyetik kontakla hiç bir ürünü seri bağlayamassınız çünkü manyetik kontğa giriş gecikmesi verdiğinizde cam kırılma ve darbe sensörünede gecikme veriyorsunuz olası bir durumda (ALLAHGÖSTERMESİN) darbe oluştuğunu düşünün siren ve telefon arama gecikmeli olarak çalışıcaktır bu durumu göz önüne alarak değişik bağlantılar mümkündür
saygılarımla

ozamn kapı kontagını hangı katın kapısysa ordakı pıra dahıl edebılır.

merhaba
giriş gecikmesi vereceğiyer kapı kontağı ise yanında cam varsa eğer oraya bakan pır varsa o pır takip olacak kapıda giriş gecikmesi olacak aksi taktirde cam kırılıp girildiğinde gecikmeli çalışıcaktır bildiğiniz gibi alarm sistemlerinde giriş gecikmesini ne kadar kısa tutarsanız okadar iidir
tabiki sizin dediğiniz de uygulanabilir hepsini ani zon yaparsınız panelede bir kumanda takarsanız tamamdır
saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri