DSC 1616 DN23R duman dedektörü ekleme

wassago

Üye
DN23R duman dedektörü dsc 1616 panalede üçları nereye bağlanacak dedektörde 1 2 3 4 bağlantı numaraları var
ve panelde herhangi bir program yapmam gerekiyormu zon 6 ya bağlanacak ve 24 saat yangın olarak ayarlıyacağım

arkadaşım dn 23 r yanlış hatırlamıyor isem CODE marka olması lazım eğer o ise 1+,2-,3NC,4COM dur bu şekilde pır dedektörmüş gibi bağlaya bilirsin sadece panelden 24 saat zonu yapacaksın kolaygelsin

arkadaşım dn 23 r yanlış hatırlamıyor isem CODE marka olması lazım eğer o ise 1+,2-,3NC,4COM dur bu şekilde pır dedektörmüş gibi bağlaya bilirsin sadece panelden 24 saat zonu yapacaksın kolaygelsin

bende aynı şekilde bağladım tek hatam zone özelliğini yangın olarak ayarlamakmış 08 24 saat yangın olunca alarmı tetikliyor sonrası allaha emanet tekrar 6 zonu boşaltıp dirençle kısa devre yapıyordum sonra tekrar 1+2-3zona4coma zone ayarını 16 yapınca oldu ve panale bir buton ekledim dedektöre giden + ucu kesmek için tavan biraz yüksek merdivenle uğraşmasınlar diye ama 08 de paneldeki yangın işareti neden sönmüyor hala anlamış değilim +ucu çıkartmama rağmen panelde kıvılcım simgesi kalıyordu
16 yapınca yandın olarak simgeyi çıkartmıyor işlev aynı

dn23 r abi adı üstünde direncle calısan bir dedektör olması lazım yani konvansiyoneldir yüzde 99 bucuk ben hiç görmedim ama yorumum bu çünkü ingilizce terimler şifrelidir sonunda r var bence direnc demek elindeki konvansiyonel bir dedektör yani sana kapalı kontak calısan yangın dedektörü lazım sen aldıgın yere gene de sor ve sonucu yazarsan buraya iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri