DOP HMı’da macroyla başka sayfa açmak

shox

Katılımcı Üye
Dop hmi içerisine koyacağım bir push butana tıkladığımda macro ile başka bir sayfayı nasıl açabilirim. ( sayfaya git butonu kullanmak istemiyorum) Makroları altüst ettim ama bulamadım. Yardımlarınızı için şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Epey baktım ama ben de bulamadım.

İkinci sayfaya label ekleyip Goto Label ile, Label başına # $ @ koyarak denedim, sonuç olumsuz.

Yada bana plc için bir bit ON olunca bir sayfanın otomatik olarak açılması işlemide işimi görebilir onu deneyeyim bakalım

alarm.JPG

Son mesajınızdaki gibi bir bit ile alarm oluşturup sayfaya git kullanılabilir gibi.

Şöyle birşey buldum ama plc başında olmadığımdan sadece simülasyonda deneyebildim.

İlk sayfadan ikinci sayfaya geçebiliyorum ama ikinciden ilk sayfaya geçemedim. Geçilebilse dahi sayfa sayısı 2 üzerine çıkınca buda çözüm üretmeyecek.

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    2.7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Teşekkür eder m ama alatm tablosunu kullaniyorum bu dediginiz durumda gecmis alarm tablosunda karisiklik yapar. Sayfaya gecisler alarmlarin arasinda listelenir.

Alarmı kullandığınızı düşünmedim ben.
Sayfaya git başlığını sekme üstünde görünce balıklama daldım.

Bunun bir yolu vardi ama hatirlayamiyorum daha once yapmistim bunu

Bende biraz iş inada bindi gibi oldu. Epey bakındım macrolara yabancı dilde arama yaptım ama nafile.

Sanki # @ $ gibi birşeylerle goto label yapılmalı illaki diyorum ama bir yerde var bir sıkıntı.

merhaba
gitmek ıstedıgın sayfası numarasını push butonun ıslem sonrası makrosunla sayfa kontrol regısterıne yazarsan sayfa gecıs yapar dıye dusunuyorum . laptop basına gecınce ornek makroyu sizinle paylasırım , ıyı calısmalar

• Beğen
Tepkiler: huh
Sayfa kontrol register nasıl kullanılıyor?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri