Donan su tesisatlarının elektrik ile açılması?

http://www.zaman.com.tr/gundem_donan-su-tesisatini-duduklu-tencereyle-aciyorlar_1234532.html

ben denemedim ama daha önce tv^de gördüğüm için aklımda kalmış bu yöntem.
Anlamak zor geliyor galiba arkadasa. Yapacagi ise fetva istiyor. Isini bilen kickimse sana bunu yap isini gorur demez. Bir cok kisiden daha mantikli cozumler geldi bence yardim bu dur. Kimseyede engel oldugumuz yok burda
İyide gelen cevaplar hep olumlu ve mantikli ki bende tavsiyelere uyup ona gore hareket ediyorum.yardimci olan tum saygideger ustalarada teşekkür ediyorum.siz neden bu kadar agresif davrandiniz onu anlamadim

Aynı dertten muzdaribim,ama su tesisatına elektrik vermek mi? Hayatta olmaz.ben biraz farklı yaklaşıyorum sanırım.basit bir indüksiyon ısıtıcı yaparak boruların açıktaki buzlu kısımlarını ısıtarak bu sorunu aşmayı düşünürüm her yıl ama 2-3 günde havalar düzeliyor manisa da cok şükür

Aynı dertten muzdaribim,ama su tesisatına elektrik vermek mi? Hayatta olmaz.ben biraz farklı yaklaşıyorum sanırım.basit bir indüksiyon ısıtıcı yaparak boruların açıktaki buzlu kısımlarını ısıtarak bu sorunu aşmayı düşünürüm her yıl ama 2-3 günde havalar düzeliyor manisa da cok şükür
Benim bahsettigim yer eskişehir de bir ilçe ve 15-20 gün acilmiyor.persembe gece eksi 25 dereceyi gördü ve butun tesisat dondu.ama bugun bu forumda bir uzmanin paylastigi bir yontem ile butun tesisati actim.

BU YÖNTEMİ GOSTEREN UZMAN ARKADAŞA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM BÜTÜN TESİSATI YARIM SAATTE AÇTIM.İŞTE YÖNTEM
IMG_20150111_005700.jpg
IMG_20150111_005700.jpg
IMG_20150111_005751.jpg

Düdüklü tencereye konan 2 litre su,düdük olan değilde diğer uca uydurdugum disli boru ve uzerine oturtulmus vana uzerine 5cm disli boru kelepçe ile tutturdugum oksijen hortumu,ucuna 6-7 milimetre eninde 30 cm uzunluğunda bakır bükülmüş boru.tencerede su kaynarken duduk otmeye baslayinca alti kisilir ve duzenekteki vana istenilen buhar kadar açılır,bakır borunun ucu musluktan iceri 3 cm sokulup donan musluk tam acik olmak suretiyle iceriye buhar verilir,5 dk sonra su akmaya baslar.saygilar sevgiler.....

Son düzenleme:
Çok tehlikeli bir iş !!!
Lakin olağanüstü durumlar insanları zorlar !
Öncelikle ve özellikle belirteyim işi bilmeyenin kesin uzak durması gereken bir uygulama.

Tesisat döşenirken yapılmamışsa sonradan rezistans türü bir şey zor iş.

İmkanlar varsa , yeterli güçte bir trafo ve ayarlanabiliyorsa ve hele galvanitik izoleli ise , teknik olarak yapılabilir ve değer bir iştir.
OLAĞAN ÜSTÜ DURUMLAR İNSANLARA NELER YAPTIRMIYOR Kİ,ÇOK HAKLISINIZ NİHAYET 3 GÜNÜN SONUNDA DÜDKLÜ TENCERE DÜZENEĞİ İLE AÇTIM DETAYLAR SAYFA 3 TE....SAYGILAR HÜRMETLER...

su tesisatı demir boru ise kaynak makinası da iyi iş görüyor arkadaşlar bilginize

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri