Domak slg-01 çalıştıramadım.

Tyfn26

Üye
Merhaba arkadaşlar aranıza bu şekilde katılmak istemezdim forumu epeydir takip ediyorum ama elektrik ten hiç anlamıyorum. Sorunum şu : bugün santrifüj aldım işyerinin üstündeki depolar için. Markası ve modeli domak slg-01 monofaze 220v kondansatörlü 1beygir lik. Bağlantıyı şu şekilde yaptım çalıştı 1 dk kadar duman atmaya başladı şalteri hemen indirdim motor ısınmıştı. Panoda bulunan Kompaktör deki üç kablonun ortadakini iptal ettim 220v olsun diye. Bağlantım da şu şekilde oldukça acemiyim kusura bakmayın bağlantı bu ne yapmalıyım?
OJ7DXP.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Valla sizi tebrik etmek istiyorum. Ben 20 yıllık elektrik-elektronik mühendisiyim ama sizin kadar cesur hiç bir zaman olamadım. Kondansatör bağlamalı monofaze motorların bağlama şemaları var. Kondansatör bildiğim kadar motorun ilk kalkışında manyetizasyon içindir. Kondansatörün bağlantı şeklide motorun dönüş yönünü belirler(şemaya bakınız.). Motorunuzun sargısı büyük ihtimal yanmış olabilir (duman çaktıysa)

Valla sizi tebrik etmek istiyorum. Ben 20 yıllık elektrik-elektronik mühendisiyim ama sizin kadar cesur hiç bir zaman olamadım. Kondansatör bağlamalı monofaze motorların bağlama şemaları var. Kondansatör bildiğim kadar motorun ilk kalkışında manyetizasyon içindir. Kondansatörün bağlantı şeklide motorun dönüş yönünü belirler(şemaya bakınız.). Motorunuzun sargısı büyük ihtimal yanmış olabilir (duman çaktıysa)

Yok hocam Estağfurullah. Bizimki cahil cesareti. Paylaştığınız şema resmini göremiyorum link olarak atar mısınız lütfen. Hemen denemek istiyorum inş. yakmamışızdır motoru. Yardımınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun.

Sanırım motora 380 v verdiniz ve muhtemelen motorunuz yandı.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Sanırım motora 380 v verdiniz ve muhtemelen motorunuz yandı.

Cahillik başa bela cidden, peki bağlantıları nasıl olmalı gri kabloyu kestim neyi nereye bağlamalıyım? Kondansatör bağlı değil gördüğüm kadarıyla bağlantısını nasıl yapayım resime göre anlatırsanız kurban kesmiş kadar sevaba girersiniz (lafın gelişi)

Önce motoru sardirmalisiniz

Tamam hocam gönderdim geldiğinde kabloları nasıl bağlamalıyım resime göre tarif eder misiniz?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,022
Son üye
Azatt

Yeni konular

Geri