Dokuma Makinası üretim takip

vulcan30

Üye
Arkadaşlar merhaba, uzun bir süredir dokuma makinalarının üretim süreç takibi konusunu araştırmaktayım, makinaların online olarak üretim süreçlerini takip etmek ve raporlamak konusu (makina durumu, duruş sebepleri, mevcut üretim metrajları, arıza sebepleri, vs) bir kaç firmadan bu konuda teklif istedim fakat verilen teklifler bugün bu ekonomik şartlar altında hayata geçirmek nerdeyse imkansız, böyle bir durum sözkonusu olunca araştırmak gereğini duydum, bu konuyla ilgili olarak PLC lerle tanıştım amacım dokuma makinalarındaki 5 adet işlev lambalarından ve encoderlardan plc lere bağlanarak verileri bilgisayarda Scada programları ile görselliğe dönüştürüp takip etmek, acaba çıkış mantığım doğrumu? veya böyle bir proje için başka ne yapabilirim? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Mevcut dokuma makinalarındaki farklı renkteki lambalar dokuma makinasının o andaki durumunu göstermekte lambaların plc yardımıyla dataya dönüştürebilirmiyim bu dataları scada programıyla görselliğini arttırıp raporlayabilirmiyim? şimdiden teşekkürler

Arkadaşım,
Bir ata sözü vardır;"ekmeği akmekçiden al, bir ekmek parası fazla ver" diye. Teklıf aldığınız fırmalar, uzun araştırmalardan sonra, o emeklerini pazara çıkarıyorlar. Dediklerini yapmak, üzerıen düşersenız elbetde mümkün, ama randıman hesaplarını da çıkarmak için engin tecrübe gerekir. Nerdesıniz, kımlerden teklif aldınız bilmiyorum ama, birde "MATEK OTOMASYON" dan teklif almanızı öneririm.(0 258 2630313

. .

dokuma makinalarından halı tezgahlarını iyi biliyorum wandewıl olsun sohner marka bizim antepte çok yaygın olrak kullanılıyor
makina her vardiyada üretim raporunu kendi bilgisayarında veriyor sohnerlerde ise her vardiye sonunda kağıttan yazılı olarak çıktı veriyor akıllı makinalar her biri 1,5milyon euro bu kadar parayı verince bir çok işi kendi yapıyo
makinaların internet bağlantısı var dünyanın istediğini yerinden makinanızı kontrol edbiliyosunuz
www.wandewıle.com, www.söhner.com sitelerde detaylı olarak bahsediyor çalışma sistemini kontrol edebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,039
Son üye
mustafauzun29

Yeni konular

Geri