Do more PLC Simülatör

Erolcum

Üye
Merhaba,

PLC programlamaya başlayanlar için tavsiye edeceğim ücretsiz bir programı inceledim. İçinde bulanan Simulator çok başarılı, gerçek plc gibi çalışıyor ve örneğin modbus server olarak açılıyor. Donanıma ihtiyaç olmadan program yazmanız ve mesela Factory IO ile kullanmanız mümkün oluyor. İncelememi blog sayfamda paylaşıyorum. Faydalı olması dileğiyle..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
do-more ile factory io arasındaki bağlantıyı yapamadım, siz daha önceden yaptıysanız yardımcı olurmusunuz?

birşey soracağım ıspsoft veya wplsoft ile elimizide plc olmadan factory io'ya bağlanamamız mümkünmüdür?

Plc programlamaya yeni başlayanlar için Do-more Designer ve birlikte kurulan simülatörü şiddetle tavsiye ederim.. Dosya 300MB, Codesys veya Tia Portal gibi bilgisayarı kasmıyor. Üstelik simülator, modbus tcp yi destekliyor.. Daha ne olsun.. Plc almadan Tia Portal - Factory IO youtube videolarını izleyerek Do-more yazılımı ile aynı işleri yapabilirsiniz.. Factory io bağlantısını da anlattım

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,947
Son üye
aleynasari

Yeni konular

Geri