Delta plc ile fatory io

gazi1669

Üye
merhaba arkadaslar delta plc yi indirip factory io ile çalışma yapmak istiyorum factory io yüklü fakat delta plc nin hangi dosyalarını hangi siteden indireceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba arkadaslar delta plc yi indirip factory io ile çalışma yapmak istiyorum factory io yüklü fakat delta plc nin hangi dosyalarını hangi siteden indireceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Delta PLC işe kaynak bulmak baya zor. Factory için en iyisi bence Simens PLC kaynak bulması daha kolay gibi sanki

factory programı ile nasıl bağlantı kurabilirsin bir bilgim yok ancak. Delta Forum sitesinden WPLSOFT veya ISPSOFT programlarından herhangi birisini indirip plc programlayabilirsin ve Online/Ofline simülasyon yapabilirsin. Aynı zamanda bu forum sitesinde delta eğitim videolarıda yer almaktadır.

2. video da 1. video daki denemem başarısız oldu diyor. DVP12SE ethernetli sanırım dvp lerin en pahalı modeli plc kullanmış. Bu model elinizde yoksa Kepserver içinde modbus rtu ile bağlantı kurulabilir.. Kepserver da factory io ile bağlanıyor.. Ama sıkıntılı bence de delta ve factory io bağlantısı… Delta plc öğrenmek için aslında factory io olmadan da çalışılabilir.. Ücretsiz programı ispsoft ve hmi programı, plc ve hmi olmadan birlikte çalışabiliyor.. Bu arkadaş 85 video hazırlamış :

https://youtube.com/playlist?list=PL4EVh0EPh7Z9YzsPmKEjzAGSr5qatMZno

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri