Diyot Muadili Seçimi ve Diyotların Paralel bağlanması

Canmose

Üye
Merhabalar devre her208 diyotu yanmış bu 1000v 2a lik diyot ya onun yeriner paralel bir şekilde 1n4007 bağlasam 2 amper elde etmiş olur muyum?
bir de diyotları paralel bağlayınca amper değerleri artar mı yani?
Bir diğer sorum her208 diyodunun muadilini seçerken nelere dikkat etmeliyim datasheetinde

peki byv 16v boncuk diyot olur mu oda hızlı diyotmuş elimde olanlarda soruyorum

Diyotları paralel bağlamayın.

diyotların paralel bağlanması hakkında bilgi verebilir misiniz ?
birde Mur 4100e modeli diyot olur mu

9bba2e25-c653-49f6-8bc6-7d397b96728a.jpg

bu köprü diyot hakkında bilgi verebilirmisiniz?
af6f61b9-21b4-4bac-bb31-bba0086237ee.jpg

yeride burasıdır

Diyot değil onlar, optokuplör
Ustam yalnız yukarıdaki optolardan daha bi toroman daha tosun :). Söküldüğü yerdeki kod EU100 (E harfi bu üretici genel kullanmış anlaşılan diğer elemanlarda da mevcut), optolardaki kod EPHxx diye geçiyor.

@oserifoglu19 beslemedeki güce göre uygun (toleranslı) köprü diyot kullanmanızı tavsiy ederim.

Screenshot_2020-12-17-10-20-57-078_com.android.chrome.jpg

Devreye ac voltaj uygulanıyorsa köprü olabilir ama sanki girişteki common mode bobin de eksik, kondanstor de eksik. Bilemedim. Devre takip edilerek karar verilebilir. Bana o alet oraya ait değil gibi geliyor. Orası boşmuş

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 70062

Devreye ac voltaj uygulanıyorsa köprü olabilir ama sanki girişteki common mode bobin de eksik, kondanstor de eksik. Bilemedim. Devre takip edilerek karar verilebilir. Bana o alet oraya ait değil gibi geliyor. Orası boşmuş
teşekkür ederim ilginiz için parça bumudur burda 1615 yazıyor parçada 0609 farkı nedir aceba bilginiz varmı teşekkür ederm.
Ustam yalnız yukarıdaki optolardan daha bi toroman daha tosun :). Söküldüğü yerdeki kod EU100 (E harfi bu üretici genel kullanmış anlaşılan diğer elemanlarda da mevcut), optolardaki kod EPHxx diye geçiyor.

@oserifoglu19 beslemedeki güce göre uygun (toleranslı) köprü diyot kullanmanızı tavsiy ederim.
teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri