Direnç Kaynağı için Kondansatör Deşarj Değerlerinin Ölçümü

dnsMND

Üye
Arkadaşlar güç elektroniğine hakim arkadaşlardan ciddi olarak teorik ve uygulamaya dönük bilgi rica ediyorum. Elimizde (Stud Welder) Saplama kaynağı makinesi bulunuyor. Teknik olarak (Spot Welder) Nokta direnç kaynağı ile oldukça benzer bir sistem. Ben bu sistemden kaynaklama esnasında geçen akım ve voltaj değerini görmek istiyorum. Voltaj-Akım ve uygulama süresinin kaynağın başarısına etkisini görmek istiyorum. Kondansatör deşarjı yöntemine dayalı kaynaklama.. Kondansatörün ölçüm tekniği, hesaplama yöntemleri ve kaynağın olmasında etkili faktörü anlamaya çalışıyorum.

Konuyla daha önce ilgilenmiş kimse var mı bilemiyorum. Ancak bana bilgi, yararlanabileceğim kaynak ve örnekler önerebilecek herkese çok minnettar olurum. Yardımınıza çok ihtiyacım var. Kafam biraz karışmış durumda. Kaynaklama için gerekli yüksek ısı değerlerine çıkmayı sağlayan akım nasıl sağlanabiliyor çözemiyorum. Üreticiler de ne yaptıklarını bilmedikleri için sizlere baş vurdum.

-Deşarj esnasındaki değerleri nasıl görebilirim,
-Akım ve voltaj ölçebilir miyim,
-Kondansatörü besleme akım ve voltaj değerlerinin ölçümü anlamlı bir sonuç verir mi?
-Ölçüm için nasıl bir teknik denemeliyim
-Konuyla ilgili kaynak ve örnekler var mı?

Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri