direklerin boyanması

jndl

Üye
herkese merhaba,

demir direklerin boyalı/boyasız olmasının avantajları nelerdir?

teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu iş ile uğraşan bazı firmaların, paslanmış demirler ile bunu yapıp daha sonrasında boyamasının zararları nelerdir.

Çamurlu ıslak bir ayakkabınızı temizleyip kurutmadan boyamak ile aynıdır.

aslında sormak istediğim soru şuydu ; direkleri boyamanın izolasyon yada topraklamaya faydası yada zararları nelerdir?

Arkadaşım sordugunsoruya düzgüncevap istiyorsan ben boya yaptım kafesdiregi çok boyadım sonuçta boyanın en kalitelisinide kullansan açıkhava şartların da diregin paslan masını geciktirmekten başka bir işe yaramıyor topraklama yada izalasyona faydası neredeyse yokdenecek kadar az bu acıdan tedbirsiz olma senin dedigin bara sistemlerinde olur genede boyaya hibir zaman güvenme

Direklerde boyama, direği dış etkilerden korumak amacıyla yapılır. Boyanın izolasyona herhangi bir faydası yoktur. Boya her ne kadar yalıtıyor olsa bile izolasyon amacıyla boya yapılması mümkün değildir.
Bazı direkler de daha uzun ömürlü olması için galvaniz yapılır.
Galvaniz bazen bütün olarak bazen de her parça ayrı ayrı imal edilip numaralandırılır, galvaniz edilir. Dikileceği yerde numaralarına göre montajı yapılır. Enerji iletim hatları tamamen bu şekilde yapılır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri