Dinamik kompanzasyon ve tiristör modül sorunu hk.?

sızın rcler problem olabılır ,
bızımyenı dızayn ettıgımız bır kıyıcı devrede rc ler trıstorlerın delınmesıne sebep olmustu
bunları soktuk ve problem ortadan kalktı
kolay gelsın

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar konu firma ile görüşüldü firma garanti kapsamında olmasına rağmen garanti kapsamına almıyor ve kontaktörlü sistem öneriyor tristör patladığı için kondansatörlerde değer yitirmiş ve rezonansa girme durumuda bundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

arkadaşım fliker olayından olma ihtimali yüksek.

ArkadaŞim flİker olay nedİr aÇiklarmisin

Merhabalar
konuyu yeni gördüm ve bir sorum olacak Celik_cpu'ya.
aynı baradan harmonik reaktörsüz beslenen, sabit, kontaktörlü veya tristörlü kondansatör grubu varmı?

Gökhan OLGUN

Sayın Dycom Gökhan bey tüm kademeler tristör kontrollü ve reaktör var sabit kondansatör ve kontaktörlü gurup yok.

Bu durumda;
sisteminizde doğrusal akım çekmeyen dc motorlarınızdan dolayı kondansatörlerinizle rezonans oluşturduğunu düşünüyorum.
eğer sorun buysa, bunları da filtrelemeniz gerekecektir.

bir küçük ayrıntıyı kaçırmak istemiyorum. konunun başında ve sonrasında kullandığınız terimlerde, tristör ve kondansatörleri çoğul, reaktörü tekil kullanmışsınız. her kademede, ayrı ayrı reaktör yokmu? yani yeni kurulan sistem tek bir reaktördenmi besleniyor?

Gökhan OLGUN

sayın Dycom her kademe sigorta tristör reaktör ve kondansatör şeklinde yani her kademenin kendi reaktörü var ayrıca dc motor ac tarafında reaktör mevcut sorun kompanzasyon panosunun tristör patlaması ardında reaktör yanması ve kondansatör değer yitirmesi ile kompanzasyon tamamen kullanılamaz hale gelmiştir bunun nedeni ne olabilir sizce.

kondansatörler kaç volt?
sisteminizde 750-800V civarı olmalı. düşükse, aşırı gelim uygulandığı için kısadevre oluşturup, aşırı akımdanda bozulmuş olabilir elemanlar. ama böyle bir hatayı yapacaklarını sanmam.
yardımcı olmak isterim, ama sorunla ilgili bir dünya olasılık olabilir. sonuçta herkes farklı teknikler kullanıyor. tristörler incelenip hangi sebepten bozulduğu bulunmalı öncelikle ve bu yönde araştırılmalı.

konuyla ilgili önemli olduğunu düşündüğüm birşey farkettim.
modülleriniz tristör-diyot'tan oluşuyor demiştiniz. hiç diyot arızası oldumu?

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,189
Son üye
abdullah 2000

Yeni konular

Geri