dijital açı göstergesi

hocam biraz daha mekanik yapıdan ve kullandığınız sensörden bilgi verirmisiniz.güzel bir uygulamaya benziyor.neodyum nasıl bişi olacak.

as5140h pdf ini internetten açın orada heşey anlatılıyor. entegreyi sipariş ettiğinizde yanında küçük bir neodyum mıknatısıda istiyorsunuz entegre smd bir yapıdadır.entegre üzerinde 2-3mm hava boşluğu kalacak şekilde mıknatısı mekanizmanıza monte ediyorsunuz. entegrede spi arayuzunden size açı bilgisi veriyor.

@MAIN_LOOP

ben zahmetli dedim, dolaylı demedim , açı ölçersin ama üzerine manyetik malzeme yerleştirmen gerekiyor falan gibi,
ama benim önerdiklerimde hiç birşeye gerek yok(mıknatıs, düzenek falan), nemden tozdan vsdende etkilenmiyor zaten askeri projelerde de kullanabiliyor istersen incele,
ADIS16201
ADIS16203
ADIS16209

gelelim accelerometer olayına, 2 eksen accelerometer ile açı ölçebilirsin, 2 eksenin oranının tanjantı "anlık" açıyı verir, bir microcontroller ile açı geçmişie, anlık açıyı ekleyip/çıkartarak o anlık açıyı bulmuş olursun, zaten yukarıdaki inclinometerları incelersen hepsi accelerometer içerir.

@MAIN_LOOP

ben zahmetli dedim, dolaylı demedim , açı ölçersin ama üzerine manyetik malzeme yerleştirmen gerekiyor falan gibi,
ama benim önerdiklerimde hiç birşeye gerek yok(mıknatıs, düzenek falan), nemden tozdan vsdende etkilenmiyor zaten askeri projelerde de kullanabiliyor istersen incele,
ADIS16201
ADIS16203
ADIS16209

gelelim accelerometer olayına, 2 eksen accelerometer ile açı ölçebilirsin, 2 eksenin oranının tanjantı "anlık" açıyı verir, bir microcontroller ile açı geçmişie, anlık açıyı ekleyip/çıkartarak o anlık açıyı bulmuş olursun, zaten yukarıdaki inclinometerları incelersen hepsi accelerometer içerir.

evet inceledim benim önerdiğimden çok daha güzel ve mantıklı bir çözüm.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri