Delta VFD ve mach3 iletişimi

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. küçük bir problemim var yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkürler
elimde arel 1.4 kva 18.000 dv/dk spindle motor var. bu motora sürücü olarakta delta vdf022el43a kullanacağım. mach3 kartım ise "TB6560HQT4-v3". (elimdeki parçaların resimlerini ekledim. Belki sizler için basit bir soru olacak ancak bir spinle yaktığım için ikincisini yakmaktan korkuyorum. mach 3 programı üzerinden spindle a start, stop ve frekans ayarı göndersem benim işimi fazlasıyla görür. mach3 kartın üzerinde şu an sadece 5 adet boş giriş var. diğer bütün aksamları çalışmakta cnc nin. bağlantıyı nasıl yapacağım hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum
IMG_0414.JPEG

IMG_0439.JPEG

IMG_0440.JPEG

IMG_0447.JPEG

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:
arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu?

sürücünün üzerindeki hangi çıkışları kullanacağımı bilmiyorum tam olarak.
page_10.jpg

Selam kardeşim.

1) DCM ve MI1 uçlarından kablo çekip karttaki röle girişlerine bağla. Sonra da parametre ayarı: pr 02-enter- 02.01 enter- çıkan değer 01 yapılacak sonra enter a bas kaydet. pr 02 enter, 02.00 enter. Çıkan değer 4 yapılacak.

Bu aşamaları halledince, mach3 ten kart rölesini aktif ettiğinizde yani sağ alttaki spindle CW F5 butonuna bastığınızda, sürücü motoru çalıştıracaktır. VFD üzerindeki pot yardımıyla da spindle hızını bir kere istediğiniz konuma ayarlayın. Sonrasında mach3 kartındaki röle aktif oldukça spindle ayarlanan hızda dönmeye başlayacaktır.

2) Mach3 ayarı da kısaca config- ports and pins- output signals- enable 1 tikli olacak ve pin numarası 14 olacak. :)

Deneyin bakalım. Olmazsa Allah'ın izniyle donanımsal arıza olmadıktan sonra hallederiz. Hayırlı günler.

Selam kardeşim.

1) DCM ve MI1 uçlarından kablo çekip karttaki röle girişlerine bağla. Sonra da parametre ayarı: pr 02-enter- 02.01 enter- çıkan değer 01 yapılacak sonra enter a bas kaydet. pr 02 enter, 02.00 enter. Çıkan değer 4 yapılacak.

Bu aşamaları halledince, mach3 ten kart rölesini aktif ettiğinizde yani sağ alttaki spindle CW F5 butonuna bastığınızda, sürücü motoru çalıştıracaktır. VFD üzerindeki pot yardımıyla da spindle hızını bir kere istediğiniz konuma ayarlayın. Sonrasında mach3 kartındaki röle aktif oldukça spindle ayarlanan hızda dönmeye başlayacaktır.

2) Mach3 ayarı da kısaca config- ports and pins- output signals- enable 1 tikli olacak ve pin numarası 14 olacak. :)

Deneyin bakalım. Olmazsa Allah'ın izniyle donanımsal arıza olmadıktan sonra hallederiz. Hayırlı günler.

çoook teşekkür ederim. çalıştı. start stop verebiliyorum. frekanstan vazgeçmiştim ama bu kartta frekans ayarı yapabiliyormuyuz?

Rica ederim kardeşim. Çalışmasına sevindim. Allah'a emanet olun.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri