Delta ss2 veya se modeli ile 3 tane inverteri haberleşmesi

İki sürücüye de aynı anda bilgi gönderemezsiniz. Arada küçük bir zaman farkı bırakın. Hız gönderildi biti aktif olduğunda bunu resetleyip aynı programı 2. sürücü içinde yazmalısınız. Ben kendi programımdan bir parça ekliyorum. Benim programımda M301 ile 2. sürücüye hız gönderme biti aktif olup T200 timeri ile 5ms lik bir gecikme verip ondan sonra M1122 ile gönderme isteğini setleyip 2. sürücünün adresine bilgi göndermelisiniz.
çok teşekkür ederim deneyeceğim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ben ekrandan bilgi göndermeyi tek butonla yapmış ve sürücülere sırayla göndermiştim. Ama siz ayrı ayrı buton (bit) ile gönderebilirsiiz. O zaman araya timer koymaya da gerek kalmaz, hemde sürücünün biri arızalı veya enerjisi kapalı olduğu zaman o sürücüye hız gönderemiyor. Dolayısıyla işlemi gerçekleştiremediği için daha sonra gelen diğer sürücülere de hız gönderemiyor.

Ben ekrandan bilgi göndermeyi tek butonla yapmış ve sürücülere sırayla göndermiştim. Ama siz ayrı ayrı buton (bit) ile gönderebilirsiiz. O zaman araya timer koymaya da gerek kalmaz, hemde sürücünün biri arızalı veya enerjisi kapalı olduğu zaman o sürücüye hız gönderemiyor. Dolayısıyla işlemi gerçekleştiremediği için daha sonra gelen diğer sürücülere de hız gönderemiyor.
teşekkür ederim tüm sorunları çözdüm.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri