Delta plc

adyga

Üye
Arkadaşlar abilerim çok acil yardımınıza ihtiyacim var plc konusunda yeniyim bir hidrolik pres topluyorum plc dvp 14 ss2 ek modülüm 04ad birde hmi ekranım var hmi ekranında basınç manometresi göstergesi 2 adet zaman ayarı 2 adet basınç ayarı birtanede gaz alma süresi var hidrolik pres çift butonu ile aşağı inecek basınç hmi ekranında belirlediğim basınca gelecek geldiğinde belirlediğim gaz alma süresi kadar kalkıp tekrar kendi inecek belirlediğim basınca gelip duracak zaman devreye girecek saydiktan sonra yukarı çıkıp üst seviye sensörü görünce duracak bunu bana açıklamalı olarak yazabilirsiniz programdan sonra x kere ne girişleri y kere hangi çıkışları baglamaliyim birde ek modüle basınç transmeteri bana yardımcı olur musunuz ne yaptıysam beceremedim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar abilerim çok acil yardımınıza ihtiyacim var plc konusunda yeniyim bir hidrolik pres topluyorum plc dvp 14 ss2 ek modülüm 04ad birde hmi ekranım var hmi ekranında basınç manometresi göstergesi 2 adet zaman ayarı 2 adet basınç ayarı birtanede gaz alma süresi var hidrolik pres çift butonu ile aşağı inecek basınç hmi ekranında belirlediğim basınca gelecek geldiğinde belirlediğim gaz alma süresi kadar kalkıp tekrar kendi inecek belirlediğim basınca gelip duracak zaman devreye girecek saydiktan sonra yukarı çıkıp üst seviye sensörü görünce duracak bunu bana açıklamalı olarak yazabilirsiniz programdan sonra x kere ne girişleri y kere hangi çıkışları baglamaliyim birde ek modüle basınç transmeteri bana yardımcı olur musunuz ne yaptıysam beceremedim.
Ukalalık yapmak istemem ama pres işleri tehlikeli işlerdir . Eğer bu konularda tecrübeniz ve öngörünüz yoksa ilk önce nizami olarak yapılmış bir sistemin bütün fonksiyonlarını inceleyin .

Ukalalık yapmak istemem ama pres işleri tehlikeli işlerdir . Eğer bu konularda tecrübeniz ve öngörünüz yoksa ilk önce nizami olarak yapılmış bir sistemin bütün fonksiyonlarını inceleyin .
Ben bir fabrikada bakimciyim bizde 30 yakın pres var yeni bir pres aldık üzerinde delta plc ve hmi var panodaki kablolar hepsi sokulmuş vaziyette plc zarar görmüş o yüzden plc yazılımı lazım kuru kontakla tüm sistemi yapabiliyorum bir

Ben bir fabrikada bakimciyim bizde 30 yakın pres var yeni bir pres aldık üzerinde delta plc ve hmi var panodaki kablolar hepsi sokulmuş vaziyette plc zarar görmüş o yüzden plc yazılımı lazım kuru kontakla tüm sistemi yapabiliyorum bir
Bir insan yüzmeye başlarken ya küçük dere de başlar yada denizin kıyısında gemiyle açılıp okyanusun ortasında,okyanusa açılıp ortasına atlamaz.Pres işi çok tehlikeli uzman bir firmadan destek alın bu demek değil ki siz plc de kendinizi geliştirmeyin ufak tefek işler yaparak kendinizi geliştirin daha basit işler le yapın bunu.
Yıllar önce pres atölyesinde çalışırken tam arkam da çalışan arkadaşımın elini hidrolik prese sıkışmıştı kaç kişi bu presler de el,parmak kopardı geçen yazın eski mahalledem 20 yaşında kız iki kolunu kaptırmış ve kollarının kesilme riski vardı daha 20-21 yaşında
Okyanusa açılmadan önce derede yüzün

Yaz bana özelden dm kardeşim ne var ise makinada fark etmez plc ve ekran programıni yazıp atayım kablolarını bağla olsun bitsin insanlık ölmüş mü hem bakıp öğrenmiş olursun kardeşim madem bu işe heveslisin yardımcı olayım

Yaz bana özelden dm kardeşim ne var ise makinada fark etmez plc ve ekran programıni yazıp atayım kablolarını bağla olsun bitsin insanlık ölmüş mü hem bakıp öğrenmiş olursun kardeşim madem bu işe heveslisin yardımcı olayım
Hocam Allah razı olsun özelden nasıl mesaj atabilirim burdan

Bir makinenin sadece sorunsuz çalışması gerek ve yeter şart değildir. Ayrıca makinenin '' İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği '' ve ''Makine emniyet yönetmeliği '' amir hükümlerini de karşılaması ve buna göre imal edilip belgelendirilmiş olması gerekir . Yoksa bu makinelerde olacak bir iş kazasında kazığın kime gireceği çok bellidir . Siz elektrik sektöründe formal bir eğitim almadığınız için bunları bilmiyor olabilirsiniz ama en azından insanları yanlış yönlendirmeyin.

Son düzenleme:
Bir makinenin sadece sorunsuz çalışması gerek ve yeter şart değildir. Ayrıca makinenin '' İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği '' ve ''Makine emniyet yönetmeliği '' amir hükümlerini de karşılaması ve buna göre imal edilip belgelendirilmiş olması gerekir . Yoksa bu makinelerde olacak bir iş kazasında kazığın kime gireceği çok bellidir . Siz elektrik sektöründe formal bir eğitim almadığınız için bunları bilmiyor olabilirsiniz ama en azından insanları yanlış yönlendirmeyin.
Ya niye insanları yanlış yönlendirecem ne alakası var adamın makinesi belli giriş çıkışı belli anlattiginiz ile ne alakası var üstat Allah aşkına laf olsun diye bence yazdınız bu mesajı evet elektrik mezunu olmadım üniversitemde ama 5 6 yıldır bu işin icindeyim devreye aldığım tesisleri Scada sistemlerini belki üstat belgesellerde izlemiş bile olabilirsin dilersen sende mesaj at yaptığım programları kurduğum scada sistemlerini atayım sana vesselam hayırlı akşamlar

Ya niye insanları yanlış yönlendirecem ne alakası var adamın makinesi belli giriş çıkışı belli anlattiginiz ile ne alakası var üstat Allah aşkına laf olsun diye bence yazdınız bu mesajı evet elektrik mezunu olmadım üniversitemde ama 5 6 yıldır bu işin icindeyim devreye aldığım tesisleri scada sistemlerini belki üstat belgesellerde izlemiş bile olabilirsin dilersen sende mesaj at yaptığım programları kurduğum scada sistemlerini atayım sana vesselam hayırlı akşamlar
Yazdıklarımın icinde bir tek laf olsun diye yazılmış kelime yok . Hayırlı işler hayırlı akşamlar diliyorum.

Yazdıklarımın icinde bir tek laf olsun diye yazılmış kelime yok . Hayırlı işler hayırlı akşamlar diliyorum.
Hocam ben herkese yardım etmek amacım hevesli olan herkesin arkasında durmak bu forumda bulunmamin nedeni de budur yazmış olduğum bir çok konuda bir çok arkadaşlar özelden bana bir sürü teşekkür vs mesajlar atıyor bu beni mutlu ediyor ve daha çok yardım etmek için hevesleniyorum bilgi paylaştıkça güzel

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri