Delta PLC ile MODBUS haberleşme

ucersulo

Üye
Delta PLC ve MODBUS haberleşme ile kantar uygulaması yapacağız haberleşmeyi nasıl yapabiriz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Deltanın modbus adres tablosunu indirip kullanacağınız modele göre Rs485 veya ethernet üzerinden plc nin register larına erişerek okuyup yazabilirsiniz...

Modbus Adres Tablosu

Ekli dosyalar

• MODBUS Adresleri.xls
    3 MB · Görüntüleme: 326
bence baykom indikatör kullanın kullanımı kolay ve saglam aynı zamanda size delta haberleşme proglamını panel proglamınıda veriyor her türlü yardımcı oluyorlar benim fazla bilgim yoktu bu konuda ama baykom proglmaları ile kolay ve saglıklı yaptım

Deltanın modbus adres tablosunu indirip kullanacağınız modele göre Rs485 veya ethernet üzerinden plc nin register larına erişerek okuyup yazabilirsiniz...

Modbus Adres Tablosu

Selamlar, Biraz acil diye buraya da yazdım kusura bakmayın, ayrıca konu da açtım.
Ufak bir proje yapmam gerekiyor.
Mahiyeti de şu;
Yukarı aşağı servo motor kontrollü bir yük asansörü var, manual ve otomatik kontrol edilecek,
üst ve alt sensöre gelince duracak ve üst sensörde iken yukarıda sayıcı sensor belirtilen sayıya ulaşınca istenen istenilen miktarda pulse gönderecek(örneğin panelden 10 saymadan sonra 20mm aşağı in komutu gönderecek(burada metraj önemli).
Tabii ki hem buttonlarla hem de HMI dan kontrol edilebilecek.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Selam ve dua ile.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri