Delta PLC ile excel'e veri transferi ?

Arkadaslar DELTA PLC den EXCELE veri aktarımı yapılabiliyormu..

Mesela Siemensin PC accesi kullanarak PLC icindeki dataları excelde hucrelere tasıgıdımız gibi bir uygulama yapmak mumkunmu ?

:confused:

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Delta PLC modbus haberleşeme protokolünü kullanır.
(ASCII & RTU)

Bir Modbus DDE server yada OPC server üzerinden Excel'e veri aktarılabilir.
Yada VBA, Visual Basic gibi programlama araçları ile kod ile porta erişip PLC'ye sorgu yapılıp gelen bilgiler excel'e kaydedilebilir.

İyi çalışmalar

Delta PLC ile Visual Basic veya Delphinin haberleşmesini yapabilirsen ondan sonra kullandığın programdan (Visual Basic veya Delphi) belirlemiş olduğun excel dosyasına yazdırabilirsin.

Cok tesekkurler .. once sozlukden OPC ve DDE serverlerın anlamını ogreneyim . :)..

Ellerinize saglık arkadaslar..!

eğerki delphi bılıyrsan bır comport companentın var ıse elınde delta plc ıle haberlesıp ıcersnden verı almak ve sonrasında bunu verı tabanı yada excel'e aktarmak oldukca kolay bu konuda yardımcı olabılrım...

eğerki delphi bılıyrsan bır comport companentın var ıse elınde delta plc ıle haberlesıp ıcersnden verı almak ve sonrasında bunu verı tabanı yada excel'e aktarmak oldukca kolay bu konuda yardımcı olabılrım...

malesef delphi ve benzeri programlarla henuz calışma fırsatım olmadı. :(

sa ben bu konularda yeniyim plc aletim yok daha nerden baslayacagimi bilmiyorum s7 300 400 Scada ve sürücüleri ögrenmek istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

Rica etsem bana bir örnek uygulama gönderirmisin..

Ben Visual Studio yu iyi derece de kullanabiliyorum , Fakat Delta Plc ler hakkında pek bir bilgim yok , İşyerinde çalışır şekilde olan bir plc deki veriler vb.net ortamına almak istiyorum , Com dan gelen degerleri okumaya çalışsam bu yeterli olur mu acaba , yardımlarınızı bekliyorum..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri