1 siemens 1 delta plc ve birde delta hmi

bozunu

Üye
Herkeze hayirli aksamlar bir islletmede kurulu durumda olan kimyasal karistirma makinesine 1 silo daha eklemem gerekiyor sistemin hmi sifrelerini buldular ama s7-200-cpu226 plnin sifresini kaybetmisler ona mudahale edemiyorum simdi sizden ricam sistem loadcelle agirligi s7 den olcup ekrana yaziyor ve sizde hangi malzemeden ne kadar katacaginizi recete sistemiyle ekrandan giriyorsunuz receteler ekran hafizasinda tutuluyor benim ekleyecegim silo bu sisteme dahil edilecek ben bir tane extradan delta plc kullanip silo icin cikis almam lazim ama ve lakin agirligi olcme ve receteye isleme konularinda ekrandaki yazilimin veri adreslerini kullanmam gerek kumanda yazilimi s7 de ekran makrosu ile bu isi yapabilirim diye biliyorum ama ekran makrosu olayini hic kullanmadim biraz yardima ihtiyacim var

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar size nir sorum olacak plc delta dvp 14ss encoder bağlıyorum plc yi similasyon kullandığım zaman hızlı sayıcıdan yükselip alçaldığını görebiliyorum tek sıkıntım ekran da data bilgisi girip encoderin istediğim rakama geldiğinde çıkış yaptırabilmek nasıl yapacağım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri