Delta Plc Haberleşme

MusaX

Üye
Selamun ALeykum Arkadaşlar.Delta PLC nin ethernet ile habeleşmesi için ladder ekranında yani plc yaızlımında CR#2 adresine 1 yazdırmamız gerekirmi.Bir çok program denedim (Modbus) hiç biri veri okuyamadı.Veri gönderiyom fakat cevap vermiyor.PLC verileri ethernete yolluyormu yoksa sadece kendi hafızasındamı saklıyor.Yollaması için bir komut yada kod varmı bilig verirseniz çok makbul olur....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Delta PLC, ethernet üzerinden iletişim kurmak için Modbus TCP protokolünü kullanır.
Bunun için donanım olarak elinizde ya DVP-SE gibi üzerinde ethernet portu bulunan bir PLC'niz olmalı.
Ya da DVP-SA2/SX2/SV/SV2 serisi PLC'lere, DVP-EN01-SL ethernet modülü takmalısınız.

Donanım olarak gerekli cihazlara sahipseniz ve IP ayarlarınız doğru yapılandırılmış ise;
Aşağıdaki programlar ile konfigürasyon ve veri testi yapabilirsiniz.

DCISoft v1.08
DMT Library v2.2

İyi çalışmalar.

Evet donanım olarak gerekli cihazlarımız var fakat üstte koyduğunuz programlar ile de veri alınamıyor.DCISoft tarama yaptığım zaman eve buluyor fakat c# ile ethernet üzerine veri yolladığımda (Protokole uygun) veri gönderiliyor fakat plc bana geri dönüş yapmıyor.Bunu DMT 2.2 ile de denedimörnek programınıda denedim fakat sonuç aynı maalesef.PLC programlanırken acaba haberleşme kodu girilmelimi.Ben PDF den okudum CR#2 adresi 1 olunca haberleşme yapar diye 0 olursa haberleşme olmaz şeklinde.Doğrumudur.?
Birde bir kaç programdaha buldum fakat Modbus Data sitiyorokumakiçin.Bu Modbus Datane oluyor Açıklarsanız sevinirim.
Teşekkürler....

Merhaba,

PLC ve EN01-SL modüllerinin Fabrika ayarlarında olması yeterlidir.
ModbusTCP için başka özel bir ayar yapılması gerektirmez.

DMT Library v2.2 örnekleri ile veri okunup yazılabiliyor. Birçok kez denedim, herhangi bir sorun yok.

Bilgisayarınızın ve modülünüzün Ağ ayarlarını kontrol ediniz.

İyi çalışmalar.

Pc ve modülün ip leri farklı olmak zorunda değilmi.Birde pc ye statik ip atmak gerekirmi.?.
Ek olarak bu ayarları pc ve modül ağ ayarlarını inceleyebileceğim bir döküman varmı.Neyi nasıl yapmam gerektiği hakkında.
DMT Library nin programları bende mevcut fakat benden Modbus Data istiyor.Bu ne oluyor.Buraya ne girmem gerekir.?.
Teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri